Akademia Piłkarska Chemika zagrała w turnieju Funino 3x3

  • 09.07.2020, 17:56
  • Ł
Akademia Piłkarska Chemika zagrała w turnieju Funino 3x3 Foto: Akademia Piłkarska Chemik
Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. wzięła udział w ogólnopolskim turnieju Funino 3v3, który odbył się w Skoczowie.

W nietypowych rozgrywkach systemem Funino trzyosobowe zespoły rywalizują na boisku, gdzie są cztery bramki. Wielu szkoleniowców uważa, że jest to najlepszy system dla najmłodszych piłkarzy, gdyż daje im możliwość samodzielnego odkrywania atrakcyjności gry w futbol. Ponadto świetnie rozwija umiejętności indywidualne zawodników. Wymusza na nich podejmowanie odpowiednich i szybkich decyzji podczas gry. Na boisku jest mnóstwo pojedynków jeden na jeden, dużo strzałów i dryblingów.

W Skoczowie kędzierzynianie zmierzyli się m.in. z BSC Łódź, Brenna Górki, Baszta Rytwiany, KKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, UKS Cieszyn czy SMS Żywiec.

Drużyna z rocznika 2012 ukończyła zmagania na trzecim miejscu. Z kolei zespół z rocznika 2011 sklasyfikowany został na piątej pozycji. Pojedynek Chemika z gospodarzami o tę lokatę został uznany za najlepszy mecz turnieju. Przez długi czas utrzymywał się remis 1:1. Sędzia zadecydował o wprowadzeniu reguły „złotego gola” – kto strzela ten wygrywa. Ostatkiem sił w męczącym upale, dzięki determinacji i wykorzystaniu świetnego podania Mieczysława Kusiaka Igor Schndzielorz strzelił zwycięską bramkę. A wtedy licznie zgromadzona publiczność wybuchła entuzjazmem i głośno skandowała „Chemik Kędzierzyn”

- Było dużo gry jeden na jeden, świetne podania prostopadłe. Gdyby nie poprzeczki, słupki, spojenia to nasza drużyna ukończyłaby turniej na pudle. A tak musimy zadowolić się lokatą w połowie stawki turnieju - relacjonował trener zespołu Szymon Jaremko.

Akademia Piłkarska Chemik grał w składzie: Magdalena Kućak, Igor Schindzielorz, Mieczysław Kuciak, Kuba Pendziałek, Miłosz Banach, Filip i Marcel Kondraciuk, Antonina Jaremko, Dawid Potym i Ksawery Badura.

 

Więcej informacji o szkoleniu dzieci na stronie: Akademii Piłkarskiej Chemika.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe