W tym miejscu powstaje nowa historia

  • 11.07.2020, 16:53
  • Źródło: Studnia - Otwarta Kultura
W tym miejscu powstaje nowa historia
Dokładnie 2 lata temu powstał jeden z nielicznych w całej Polsce oddziałów dedykowanych wyłącznie dla młodzieży - Studnia Otwarta Kultura. To oddział dla młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Najwięksi archeolodzy i historycy mówią zawsze, że pod miastem znajduje się cała jego historia. W podziemiach Kędzierzyna-Koźla nie tylko znajduje się historia, ale również tworzy nowa. To właśnie w sercu miasta, pod kozielskim rynkiem nasza dzielna młodzież kreuje nową przyszłość.

- Niejeden chciałby powiedzieć, że dwa lata to przecież nic wielkiego. Ale to 63158400 sekundy 1052640 minuty i 17544 godziny, a my wiemy, że wykorzystaliśmy cały ten czas w stu procentach - piszą pracownicy "Studni".

Koncerty, Wieczory Gier Planszowych, warsztaty fotograficzne, dziennikarskie, ekologiczne, diy, moje zero waste i wiele wiele innych..., turnieje gier na x-box, Młodzieżowy Klub Książki, andrzejki, wspólnota czytania, koncert kolęd, wieczorki poetyckie, spotkania z różnymi celebrytami, artystami, ważnymi osobistościami, walentynki, ekowakacje, ekoferie i wisienka wszystkich działań - własny miesięcznik ,,Echo Studni" tworzony przez młodzież dla młodzieży.

Mimo tylu działań, ODM Studnia - Otwarta Kultura nie spoczywa na laurach. Pojawia się coraz więcej pomysłów, które grzecznie czekają na światło dzienne.

Dziękujemy WAM - młodym ludziom. To WY jesteście naszą inspiracją, motywacją i natchnieniem. To WY budujecie naszą kulturalną wspólnotę - dziękuje cała kadra "Studni".

Źródło: Studnia - Otwarta Kultura

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe