Jak zrobić kreatywne zdjęcie z wykorzystaniem książki?

  • 12.07.2020, 13:25 (aktualizacja 12.07.2020, 14:11)
  • Redakcja
Jak zrobić kreatywne zdjęcie z wykorzystaniem książki?
Młodzi kreatywni - interaktywni to zadanie dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. W ramach projektu w oddziale dla młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej "Studnia - Otwarta Kultura" odbywają się warsztaty fotograficzne pn. "Od selfie do sleeveface".

Pierwsze spotkanie odbyło się w piątek, 10 lipca. Prowadził je Rafał Pulkowski, fotograf i dziennikarz Nowej Gazety Lokalnej. W trakcie warsztatów dzieci i młodzież uczyła się techniki sleeveface. To kompozycja zdjęcia osoby z okładką książki lub inaczej wbudowanie książki w adekwatne do jej obwoluty otoczenie. Efektem jest złudzenie prezentujące czasem śmieszne, czasem koncepcyjne zespolenie fotografowanej postaci - czytelnika z jego książkowym uosobieniem. Dużą rolę odgrywa w nim perspektywa oraz aranżacja tła.

- Dzieci świetnie poradziły sobie z sleeveface. Wbrew pozorom nie wybierały książek z pełną twarzą, lecz z jej fragmentem, co dla niektórych było wyzwaniem. Ale podołali z zadaniem - powiedział Rafał Pulkowski.

Nie zabrało także kreatywnych kompozycji z książek i zabawy światłem. Kolejne warsztaty odbędą się w piątek, 17 lipca oraz 8 sierpnia o godzinie 13. Jeśli lubicie robić zdjęcia telefonem i czytać, to coś dla was, bo podczas warsztatów, będziemy łączyć te dwie dziedziny. Zapisy w oddziale dla młodzieży, pod nr tel. 77 403 68 58 lub mailowo: [email protected]

Warsztaty odbywają się w ramach programu Kultura w Sieci Narodowego Centrum Kultury.

Redakcja

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe