Modernistyczny salon: jak urządzić modernistyczny salon w nowoczesnym wydaniu?

  • 21.07.2020, 10:04
  • Materiał partnera
Modernistyczny salon: jak urządzić modernistyczny salon w nowoczesnym wydaniu?
Kiedy urządzamy dom, powinniśmy wybrać styl wystroju. Jednym z rozwiązań są aranżacje w nowoczesnym wydaniu. Jak urządzić modernistyczny salon?

Projekt modernistycznego salonu

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać przed urządzeniem nie tylko salonu, ale również całego domu, jest odpowiedni projekt. Warto powierzyć tę kwestię specjalistom. Oni zadbają o to, aby nasze wnętrza były przede wszystkim funkcjonalne. Jedną z firm, która oferuje takie usługi, są DomoweKlimaty - projekty nowoczesnych domów. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy zarówno domy parterowe, jak i z użytkowym poddaszem czy też piętrowe. Bez wątpienia każdy wybierze spośród nich coś dla siebie.

 

Czym charakteryzuje się modernistyczny salon?

Kiedy wybór projektu mamy za sobą, musimy wiedzieć, czym charakteryzuje się modernizm. Jest to przede wszystkim nowoczesność połączona z funkcjonalnością. Domy stworzone w takim nurcie mają zazwyczaj duże okna, płaskie dachy, a w ich budowie dominuje beton i stal. Obecnie można stwierdzić, że modernizm to styl uniwersalny. Aranżacje wnętrz można scharakteryzować jednym słowem: prostota. Nie oznacza to jednak, że nie będą przytulne. Wszystko zależy od naszych wyborów.

 

Modernistyczny salon, czyli kontrast?

Bardzo często domy w stylu nowoczesnym bazują na kontraście. Jeżeli elewacja jest w ciemnych kolorach, wewnątrz powinniśmy zastosować jaśniejsze. W odwrotnej sytuacji aranżacje pomieszczeń charakteryzuje przede wszystkim minimalizm. Dużą popularnością cieszą się drewniane panele ułożone na podłodze. Mogą być ułożone pionowo, poziomo lub tworzyć oryginalne wzory. W tym przypadku wszystko zależy od naszej fantazji.

Bardzo często wprowadza się również półprzezroczyste panele lub płytki, które nierzadko pomogą w optycznym powiększeniu wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w modernistycznym salonie połączonym z jadalnią. Dzięki temu ułatwimy sobie sprzątanie. Salon w nowoczesnym wydaniu z jadalnią możemy uzyskać, wybierając projekt domu 4 pory roku, Adria II czy też Akord 11. Znajdziemy je w ofercie Domowych Klimatów.

 

Jakie wybrać meble do modernistycznego salonu?

Ważną decyzją jest również wybór mebli. Jeżeli zdecydowaliśmy się na projekt salonu z jadalnią, warto wydzielić strefę wypoczynkową poprzez oddzielenie jej kanapą ułożoną tyłem do stołu. W ten sposób otrzymamy dwie przestrzenie. W jednej możemy spożywać posiłek, a w drugiej zasiąść przed telewizorem. Dlatego też musimy pamiętać o stole z krzesłami, a także stoliczku z kanapami i pozostałym wyposażeniem strefy wypoczynkowej.

 

Meble w modernistycznych salonach powinny być przede wszystkim użyteczne. Nie wstawiajmy przedmiotów, które będą tylko zbierać kurz i nie pełnią żadnego praktycznego zadania. W przypadku kanapy możemy postawić na odważne, żywe kolory lub wzory. Pamiętajmy również o odpowiednim oświetleniu, które będzie istotne zwłaszcza w przypadku mniejszych pomieszczeń. W tym momencie może pojawić się pytanie, ile kosztuje budowa takiego domu? Więcej informacji o kosztach znajdziemy w artykule: "Budujemy mniejsze domy, lecz droższe. Dlaczego w ubiegłym roku średnio o 70 tys. więcej kosztowała budowa domu?

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe