Skład Grupy Azoty ZAKSA na turniej PreZero Grand Prix

  • 23.07.2020, 09:25
  • Źródło: Grupa Azoty ZAKSA
Skład Grupy Azoty ZAKSA na turniej PreZero Grand Prix Foto: Grupa Azoty ZAKSA Reprezentacja Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki
Już w najbliższą sobotę 25 lipca zespół z Kędzierzyna-Koźla przystąpi do rywalizacji w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W krakowskim turnieju Grupa Azoty ZAKSA powalczy sześcioosobowym składem.

Wracają siatkarskie emocje z udziałem naszego zespołu. Już w sobotę siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zainaugurują rozgrywki PreZero Grand Prix. W fazie grupowej zmierzymy się z BBTS-em Bielsko-Biała, GKS-em Katowice i Asseco Resovią Rzeszów. Grupa A rywalizację rozpocznie w sobotę o 9:30 meczem ZAKSY z BBTS-em, również spotkanie z udziałem naszego zespołu zakończy pierwszy dzień rozgrywek w Krakowie. Areną zmagań będzie kompleks sportowy KS Wanda Kraków przy ul. Bulwarowej 39 w Krakowie.

Mecze grupowe rozgrywane są w Krakowie i Warszawie, a zespoły PlusLigi, uzupełnione o reprezentujące zaplecze ekstraklasy BBTS Bielsko-Biała i Krispol Września, rywalizują w czterech grupach. W pierwszym dniu zmagań zagrają ekipy z grup A i B, drugiego dnia drużyny z grup C i D. Zespoły rywalizują systemem każdy z każdym, a do rozgrywanej w Gdańsku rundy finałowej (zaplanowanej na 8-9 sierpnia) awansują po dwa najlepsze zespoły każdej grupy.

Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4×4 na piasku. Mecze rozgrywane będą na boisku o wymiarach typowych dla siatkówki halowej (9×9), jednorazowo na boisku przebywać może czterech zawodników (nie ma zawodników libero), a w skład drużyny wchodzi 4-8 siatkarzy. Spotkania odbywać się będą do dwóch wygranych setów, według punktacji w siatkówce halowej. W każdym secie będą obowiązywały dwie minutowe przerwy techniczne ( po 8 i 16 punkcie), dodatkowo w każdej z partii trener ma prawo do dwóch przerw na żądanie, liczba zmian zawodników, jakiej może dokonać drużyna w danym meczu jest nieograniczona.

Nasz zespół do zmagań grupowych przystąpi w sześcioosobowym zestawieniu: Krzysztof Rejno, Filip Grygiel, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski i Rafał Prokopczuk. W sztabie szkoleniowym zobaczymy natomiast Michała Chadałę, Adama Swaczynę i Bartosza Hołobuta.

Jak zgodnie przyznają nasi zawodnicy turniej, rozgrywany na nieco innych zasadach niż standardowe reguły gry w siatkówkę plażową, zapowiada się interesująco. Krzysztof Rejno zwrócił uwagę na równie ważny aspekt psychologiczny. - Na pewno będzie nam to potrzebne, ponieważ przez cztery miesiące nie byliśmy w stanie rywalizować na żadnym polu, więc na pewno dla wdrożenia się w rywalizację to bardzo dobry pomysł - przyznał nasz środkowy.

Plan meczów PreZero Grand Prix

25.07., godz. 9:30: Grupa Azoty ZAKSA  – BBTS Bielsko-Biała
25.07., godz. 14:00: Grupa Azoty ZAKSA – GKS Katowice
25.07., godz. 17:00: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA

 

Źródło: Grupa Azoty ZAKSA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe