Rusza rywalizacja w letniej lidze siatkówki z udziałem Grupy Azoty ZAKSA

  • 24.07.2020, 18:20
  • Ł
Rusza rywalizacja w letniej lidze siatkówki z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Foto: Grupa Azoty ZAKSA
Pojedynkiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z BBTS-em Bielsko-Biała rozpoczną się w sobotę 25 lipca rano pierwsze w historii rozgrywki Pre Zero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Szesnaście drużyn męskich z PlusLigi oraz Tauron 1. Ligi podzielono na cztery grupy. Rywalizacja toczyć się będzie na boiskach piaszczystych, a grać będą zespoły czteroosobowe. Kluby różnie podeszły do tych zmagań. Niektóre wystawią pierwsze składy halowe, inne raczej dadzą pograć zmiennikom czy młodzieżowcom. Krok dalej poszedł klub z Zawiercia, który zakontraktował zawodowych siatkarzy plażowych.

O zespole Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na te rozgrywki pisaliśmy: TUTAJ.

Każda z drużyn zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym. Dwie najlepsze ekipy z eliminacji awansują do turnieju finałowego. I tak 25 lipca w Krakowie w grupie A Grupa Azoty ZAKSA w pierwszym meczu o godz. 9.30 zagra z BBTS-em Bielsko-Biała. Później kędzierzynianie zmierzą się z GKS-em Katowice (14.00) oraz Asseco Resovią Rzeszów (17.00).

Dzień później, również w Krakowie, zagrają: Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin i Aluron CMC Zawiercie. Natomiast 1 sierpnia w Warszawie wystąpią: Verva Warszawa, Visła Bydgoszcz, Trefl Gdańsk i Cuprum Lubin, a 2 sierpnia: Skra Bełchatów, Krispol Września, Indykpol Olsztyn i Ślepsk Malow Suwałki. Turniej finałowy odbędzie się w Gdańsku 8 i 9 sierpnia. W puli nagród jest 150 tys. zł. Transmisje z rozgrywek przeprowadzi Polsat Sport.

- To jest fajna odskocznia dla siatkarzy halowych, gdyż jest to inny ruch, więcej dotykamy piłki. Jest to dla nas forma letniej rozrywki, ale taka rywalizacja przyda się ze względu psychologicznego, bo przez cztery miesiące brakowało nam jej i to będzie dobre jak etap wdrożenia do sezonu halowego - uważa Krzysztof Rejno, środkowy aktualnych mistrzów Polski z Kędzierzyna-Koźla, który zagra w Krakowie.

Harmonogram sobotnich meczów w grupie A:
godz. 9:30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała
godz. 11:00: GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 12:30: BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 14:00: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice
godz. 15:30: GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała
godz. 17:00: Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe