Poszli ogniem przez nasz powiat podczas 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej!

  • 28.07.2020, 10:47 (aktualizacja 28.07.2020, 10:58)
  • Źródło: Mateusz Kulik/KKK
Poszli ogniem przez nasz powiat podczas 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej!
Prawie 120 załóg zgłosiło się do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej, którego odcinki specjalne jak i dojazdówki prowadziły w sporej części przez nasze okolice. Rajdowe zmagania można było zobaczyć w miejscowościach Wronin i Łaniec, gdzie odbywał się OS Rycerskie oraz w Grudyni Wielkiej, Jakubowicach i Milicach gdzie załogi rywalizowały na OS Galmet.

Już w piątek rajdowcy zjechali się do Głubczyc. Rajd otworzył honorowy start z rynku oraz prolog OSS Słodownia na terenie głubczyckiego browaru, a reszta rywalizacji
miała już miejsce w naszym powiecie. W sobotę było na co popatrzeć! Na starcie rajdu pojawił się m.in. wicemistrz Polski z 2017 roku - Tomasz Kasperczyk, którego pilotował Damian Syty. Załoga startująca VW Polo GTI R5 wykręciła najlepszy czas zawodów, a zaraz za nią uplasowały się jeszcze trzy załogi znane z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, które rywalizowały w klasie OPEN.

W klasyfikacji końcowej 1. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska najlepsza okazała się załoga Piotrowski/Mroszczyk z Automobilklubu Polski startująca Renault Clio Sport. Nasz lokalny mistrz kierownicy Michał Schmidt z pilotem Marcinem Lentnerem z Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w swoim debiucie w rajdach okręgowych zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, nie odpuszczając ani na moment wymagającym odcinkom specjalnym. Finalnie nasza załoga ukończyła 2. Rajd Ziemi Głubczyckiej na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej i na 8 miejscu w klasie RO 1.

Poza 1. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska załogi rywalizowały też w formule SKJS w ramach 1. rundy Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska oraz 1. rundy Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. Z naszych stron na rajdowych odcinkach specjalnych mogliśmy zobaczyć też m.in. duet Kulpa/Kołodyński z Grudyni Wielkiej, który na własnym terenie pojechał Fiatem 126p samotnie reprezentując klasę 126p. Pojawił się również zespół Kurek/Kraft na VW Golf GTI, który niestety na drugim odcinku specjalnym wypadł z trasy kończąc w ten sposób rywalizację.

Na deskach OK mogliśmy też zobaczyć załogi: Kołodziej/Hojdem w Renault Clio oraz Nowak/Gajewski w Opel Tigra. Rywalizację w ramach SKJS wygrała załoga Sikora/Sikora w Subaru Impreza.

Zapraszamy do poniższej fotorelacji z 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej

 

Źródło: Mateusz Kulik/KKK

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe