W szczytnym celu przejechali 517 kilometrów w 22 godziny. Finał akcji "Rowerem dla Mai"

  • 28.07.2020, 11:43
  • A
W szczytnym celu przejechali 517 kilometrów w 22 godziny. Finał akcji "Rowerem dla Mai"
Ekipa „Rowerem dla Mai”, w skład której weszli funkcjonariusze z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich i mieszkaniec Wrocławia, osiągnęła swój cel. Po 22 godzinach i przejechanych 517 km pokonali na rowerach trasę ze Strzelec Opolskich do Gdańska. Ich celem było nagłośnienie dwóch zbiórek organizowanych w celu wsparcia bardzo chorych osób - Mai z Połczyna-Zdroju i Pawła, funkcjonariusza Zakładu Karnego w Sztumie.

Czterech kolarzy i dwie osoby z zabezpieczenia technicznego wyruszyły 26 lipca spod Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, jak tylko rozpoczęła się doba. Ale zanim wyprawa doszła do skutku, ekipa otrzymała wiele wsparcia, zarówno od samych beneficjentów akcji, znanych sportowców, jak i ludzi, którzy po prostu postanowili pomóc przy tym projekcie.

W celu zbierania środków na leczenie Mai Dąbrowskiej, która choruje na nowotwór, mjr Jarosław Timoszuk na portalu siepomaga.pl, ponad tydzień temu założył skarbonkę pod nazwą „Rowerem dla Mai”, gdzie opisał, co jest celem przedsięwzięcia i kto weźmie w nim udział. Środki wpłacane do skarbonki trafiają bezpośrednio na konto zbiórki dziewczynki. Dzięki akcji udało się poprzez skarbonkę przekazać już kilka tysięcy złotych. Natomiast na koncie głównym zbiórki Mai jest już ponad 870 tys. zł.

Pomysł wsparli też polscy sportowcy, którzy na aukcję przygotowywaną dla Pawła, funkcjonariusza Zakładu Karnego w Sztumie, przekazali podpisane przez siebie gadżety. Ekipie udało się zebrać m.in. piłki od Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka, piłki z podpisami kadry męskiej reprezentacji Polski w siatkówce oraz koszulkę Bartosza Kurka z podpisami kadry. Mistrz świata w siatkówce, Kuba Kochanowski, w imieniu reprezentacji, na potrzeby aukcji prowadzonej dla Mai, osobiście przekazał piłkę, którą siatkarze podpisali 22 lipca na zgrupowaniu w Zielonej Górze. Jeszcze można ją zdobyć, bo AUKCJA, z której środki trafią bezpośrednio na konto zbiórki dziewczynki, kończy się 28 lipca o godz. 20.

Zmierzenie się z tak daleką trasą w założonym czasie wymagało od zespołu wielkiego samozaparcia i dobrej kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Musieli zmierzyć się również z pogodą, która nie zawsze sprzyjała. Jadąc wybierali mniej uczęszczane drogi, choć nie udało się uniknąć kilku odcinków dróg krajowych, gdzie ruch był bardziej wzmożony. Jak przyznali, czasem było bardzo ciężko, zwłaszcza przed samym końcem trasy, kiedy coraz bardziej odczuwali zmęczenie i liczbę przejechanych kilometrów. Bardzo dużym wsparciem stały się dla nich słowa otuchy, które przed startem otrzymali od Mai i jej mamy oraz od Pawła Kubackiego.

Realizacja każdego dużego przedsięwzięcia nie jest możliwa bez wsparcia osób, które zechcą pomóc. Tak też się dzieje i w tym przypadku. Koszulki okolicznościowe ekipie dostarczyła firma Rakon z Raciborza i Gmina Strzelce Opolskie. Odżywki i wodę zasponsorowały PPO Strzelce Opolskie i Zarząd Okręgowy NSZZFiPW Opole. Samochód i benzynę do zabezpieczenia technicznego na trasie to zasługa firmy Bossmann z Tarnowa Opolskiego. Natomiast nocleg po przyjeździe na metę umożliwił Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Gdańsku. Sponsorzy zadeklarowali też wpłaty na cel zbiórki, niezależnie od powodzenia akcji.

Skład ekipy "Rowerem dla Mai": sierż. Grzegorz Kowalski, sierż. Piotr Kolasa, plut. Sebastian Banaś, Adam Cuch (kolarze), mjr Jarosław Timoszuk, szer. Wojciech Małczak (obsługa techniczna).

Link do licytacji piłki od męskiej reprezentacji Polski w siatkówce: TUTAJ.

Link do skarbonki akcji "Rowerem dla Mai:: TUTAJ.

A

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe