Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Pary z Kędzierzyna-Koźla w czołówce

  • 30.07.2020, 09:26
  • Ł
Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Pary z Kędzierzyna-Koźla…
Piaszczyste boiska na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu będą areną ostatniego turnieju eliminacyjnego do Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej, który odbędzie się 1 sierpnia, a także samego finału zaplanowanego na 8 i 9 sierpnia.

Cykl Grand Prix to jedna z najstarszych imprez w historii krajowej siatkówki plażowej. Opolski Związek Piłki Siatkowej w tym sezonie organizuje już 24. edycję. Uczestnicy cyklu otrzymują punkty za miejsca uzyskane w poszczególnych turniejach, a ich suma zdecyduje o tym, które pary wystąpią w wielkim finale. Ten odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 8 (kobiety) i 9 (mężczyźni) sierpnia. Wcześniej, 1 sierpnia, na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej rozegrane zostaną ostatnie zawody eliminacyjne. Początek gier o godz. 10.

Do tej pory najlepsi siatkarze plażowi w województwie rozegrali kilka turniejów, a prym w nich wiedli reprezentanci naszego miasta. W Głuchołazach zwyciężyli Szymon Bąk i Damian Pilichowski, a drugie miejsce zajęli Grzegorz Barciak i Aleksander Januszkiewicz. Trzecie miejsce dla pary z Opola, a tuż za podium znaleźli się Rafał Gramala i Przemysław Krasnodębski.

W kolejnym turnieju w Krapkowicach na podium znów stanął Szymon Bąk, który tym razem wywalczył trzecią pozycję w parze z Mikołajem Sarneckim. Czwarte miejsce dla Michała Jankowskiego i Arkadiusza Lubera, a dwie kolejne lokaty zajęli Grzegorz Barciak i Aleksander Januszkiewicz oraz Michał Stogniew i Piotr Stogniew.

Zawody w Suchym Borze należały do duetu Damian Pilichowski i Mikołaj Sarnecki, a na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Bąk i Tomasz Pizuński. Tuż za nimi znalazł się kolejny kędzierzynianin - Benjamin Budzich, który grał w parze z Danielem Fijałkiem z Wrocławia.

Z kolei 28 lipca w Mosznej wygrali Damian Pilichowski i Mikołaj Sarnecki. Trzecie miejsce dla Szymona Bąka i Damiana Fijałka, a na pozycjach 5-6 sklasyfikowani zostali Dawid Czapla i Maciej Matyjasek.

Niestety, w rozgrywkach żeńskich nie wystąpiły reprezentantki Kędzierzyna-Koźla. Za to mieliśmy swoich przedstawicieli w rozgrywkach mikstów. W Krapkowicach Marta Zich w parze z Mateuszem Mańkowskim z Bytomia sklasyfikowani zostali na miejscach 5.-6., a para Iwona Winkiewicz i Damian Winkiewicz zajęli dziewiątą pozycję. Lepiej nasze miksty wypadły w Suchym Borze, gdzie Marta Zich w parze z Michałem Jankowskim stanęli na najniższym stopniu podium. Agata Wilk i Michał Stogniew zajęli miejsca 5.-6., a Anna Cieślak i Kamil Styś – 7.-8.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe