Turniej deblowy "Babskie granie" w kędzierzyńskim Tenis Clubie

  • 03.08.2020, 13:57
  • A
Turniej deblowy "Babskie granie" w kędzierzyńskim Tenis Clubie Foto: urząd miasta
Kolejna edycja turnieju tenisa ziemnego dla kobiet pn. „Babskie granie” Kędzierzyn-Koźle Cup 2020 odbyła się w Tenis Clubie. To było prawdziwe święto kobiecego tenisa.

W rozgrywkach deblowych na osiedlu Piastów, które odbyły się 1 sierpnia, uczestniczyły tenisistki m.in. z Warszawy, Wrocławia, Opola, Bielska-Białej, Andrychowa, Gliwic i Rybnika. Nie zabrakło reprezentantek naszego miasta. Po zaciętych pojedynkach najlepsze okazały się Małgorzata Szal ze Zdzieszowic oraz Barbara Czebotar z Polanicy.

Wielogodzinna rywalizacja zakończyła się uroczystym podsumowaniem zawodów, a nagrody najlepszym parom wręczyła prezydent miasta Sabina Nowosielska, która objęła wydarzenie honorowym patronatem.

Jednak „Babskie granie” to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim integracja pasjonatek tenisa oraz profilaktyka zdrowia dedykowana paniom. Dlatego w Tenis Clubie odbyła się również prelekcja dra n. med. Janusza Prokopczuka pt. „Prewencja choroby wieńcowej”. Turniej to inicjatywa Wiesławy Bandurowskiej.

 

 

A

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe