Kino Kobiet w "Heliosie". Seans filmu „Jak być dobrą żoną”

  • 04.08.2020, 15:12
  • Ł
Kino Kobiet w "Heliosie". Seans filmu „Jak być dobrą żoną”
Kolejna edycja Kina Kobiet w „Heliosie” odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18. Tym razem pokazana zostanie francuska komedia „Jak być dobrą żoną”.

Tradycyjnie podczas damskich spotkań w „Heliosie” na gości czekać będzie sporo atrakcji. Od partnerów projektu będzie można dowiedzieć się o najnowszych trendach w modzie i poznać nowinki kosmetyczne. Nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Motywem przewodnim wieczoru będzie francuski styl, a więc sukienki w grochy, apaszki czy stylizacje à la Chanel mile widziane. Najlepsze stylizacje zostaną nagrodzone.

Spotkanie zakończy się projekcją komedii „Jak być dobrą żoną”. Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu.

Niestety, po nagłej śmierci męża kobieta odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła.

Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André, ekscentryczną szwagierką – Gilberte oraz surową zakonnicą Marie-Therese. Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się kobietą wyzwoloną?

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe