Mało co cieszy, jak wygrana, gdy już się leżało na deskach. LZS Odrzanka Dziergowice wydarła puchar Pilszczowi

  • 05.08.2020, 12:12
  • W
Mało co cieszy, jak wygrana, gdy już się leżało na deskach. LZS Odrzanka Dziergowice wydarła puchar Pilszczowi Fot. archiwum prywatne
Kilka lat trzeba było czekać na zwycięstwo drużyny z naszego powiatu w finale Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym OZPN. Edycja 2021/2022 okazała się szczęśliwa dla LZS Odrzanka Dziergowice.

To było emocjonujące starcie do ostatniego gwizdka. Wie o tym każdy z 250 kibiców, którzy 2 sierpnia pojawili się na boisku w Dziergowicach.

Dobra passa w meczu finałowym terytorialnego Pucharu Polski regionu Kędzierzyn- Koźle - Głubczyce pomiędzy mistrzami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego - LZS Odrzanka Dziergowice i tryumfatorami z powiatu głubczyckiego - LZS FC Pilszcz niemal do końca towarzyszyła drużynie przyjezdnej. Zawzięty przeciwnik zdołał utrzymać prowadzenie 0:2 (do przerwy 0:1 po rzucie karnym) aż do 81. minuty, kiedy to w zaledwie dwie minuty gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Bramki dla Odrzanki zdobyli Damian Hareńczuk i Adam Wróbel. W dogrywce celnym strzałem na bramkę z rzutu wolnego popisał się Marek Hanzel, przesądzając o wygranej naszej drużyny.

O wysokim poziomie adrenaliny, jaki towarzyszył piłkarzom, może świadczyć fakt, że sędzia dwukrotnie musiał sięgać po czerwony kartonik. Od pewnego momentu drużyny grały w 10-osobowych składach.

W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu OZPN Zbigniew Maćkowiak i wiceprezes OZPN Marek Curyło. Uhonorowano byłego działacza Odrzanki i OZPN Rajnolda Złotosia.

Zwycięski skład: Wojciech Trybula, Marek Hanzel, Adam Wróbel, Stanisław Wróbel, Damian Hareńczuk, Tomasz Dubiel, Dawid Jendrysik, Dawid Burda, Mateusz Pierskała, Adam Jantas, Mateusz Kurka. Rezerwowi: Jakub Wolf, Adam Stopa, Patryk Kasperek, Bryan Gohla, Michał Pendzich, Bartłomiej Ludwiński.

W

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe