Finały Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej

  • 05.08.2020, 17:35
  • Ł
Finały Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej
Piaszczyste boiska na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu będą areną finału Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej, który odbędzie się 8 i 9 sierpnia.

Cykl Grand Prix to jedna z najstarszych imprez w historii krajowej siatkówki plażowej. Opolski Związek Piłki Siatkowej w tym sezonie organizuje już 24. edycję. Uczestnicy zmagań otrzymują punkty za miejsca uzyskane w poszczególnych turniejach, a ich suma zdecyduje o tym, które pary wystąpią w wielkim finale.

Ostatnie gry eliminacyjne odbyły się 1 sierpnia na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej. Do zmagań przystąpiło 21 par męskich, z których najlepsza okazała się ta w składzie Szymon Bąk i Mikołaj Sarnecki z Kędzierzyna-Koźla. Drugie miejsce dla Rafała Gramali (Kędzierzyn-Koźle) i Michała Bernysia (Pyskowice), a trzecie dla Wiktora Bieniasiewicza i Błażeja Gwoździa z Opola.

W turnieju kobiet wystąpiło 12 zespołów, a wygrały Klaudia Kubas i Paulina Szymańska z Wrocławia, które wyprzedziły Kristinę Krok i Julię Warwas z Opola oraz Annę Ożóg (Opole) i Aleksandrę Szafraniec (Nysa).

Rozegrano też zawody mikstów. Tu najlepsza okazała się para Agnieszka Buchaniewicz i Kazimierz Kostera z Wołczyna. Druga lokata dla Joanny Moczko-Knapiak i Andrzeja Knapiaka z Opola, a trzecia dla Magdaleny Zagai i Radosława Zagai z Wołczyna. Wystąpiło 10 drużyn.

Najlepsze zawodniczki cyklu Grand Prix: 1. Julia Warwas (430 punktów), 2. Aleksandra Szafraniec (380), 3. Anna Ożóg (320), 4. Kristina Krok (300), 5. Joanna Moczko-Knapiak (240), 6. Patrycja Bury, Daria Szelwach, Justyna Gebauer, Justyna Taboł, Alicja Kowohl i Joanna Rejno (po 200).

Najwięcej punktów w rankingu panów zebrali: 1. Szymon Bąk (440), 2. Mikołaj Sarnecki (380), 3. Wiktor Bieniasiewicz, Błażej Gwóźdź i Damian Pilichowski (po 300), 6. Rafał Gramala i Arkadiusz Luber (po 280), 8. Mateusz Szyporta, Michał Stogniew i Piotr Stogniew (po 270).

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe