W maseczkach i bez dziadków. Takie obostrzenia mogą obowiązywać niebawem na weselach

  • 06.08.2020, 09:02
  • Źródło: Rzeczpospolita
W maseczkach i bez dziadków. Takie obostrzenia mogą obowiązywać niebawem na weselach
W ostatnim czasie częstymi ogniskami koronawirusa (także w naszym regionie) są wesela. Wiele wskazuje na to, że uroczystości weselne zostaną objęte dość istotnymi obostrzeniami.

- Do końca tygodnia rząd ma przedstawić nowe wytyczne ws. wesel. Trwają rozmowy przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego z branżą weselną. Zmiany mają za zadanie sprawić, że uroczystości będą bezpieczne i komfortowe. Seniorzy, którzy są najbardziej narażeni na powikłanie, najprawdopodobniej będą musieli zostać w domu - podaje "Rzeczpospolita".

W opracowanych wytycznych może znaleźć się nakaz noszenia maseczek na weselach, w tym przez nowożeńców i ograniczenia uczestników na przyjęciach weselnych. Rzecznik ministerstwa zdrowia zapewniał w środę na konferencji prasowej, że w resorcie nie ma planów, aby wprowadzić zakaz organizowania wesel, nawet w regionach, gdzie występuje duża liczba zakażonych.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Normalny
Normalny 06.08.2020, 20:57
A jak to w Szwecji z tym pseudo wirusem jest? Wierzcie mi tam już jest wszystko w porządku tylko reszta głupich rządów europejskich nie chce Szwedom dać racji i obstają przy swojej paranoi.
Dziadek
Dziadek 06.08.2020, 10:37
Jak to ma być ostatnia moja przyjemność na tym świecie ślub wnuczki czy wnuka to nikt mi tego nie zabroni

Pozostałe