Dwa dni z siatkówką plażową na stadionie "Kuźniczka"

  • 07.08.2020, 14:30
  • Ł
Dwa dni z siatkówką plażową na stadionie "Kuźniczka"
Silną reprezentację będzie miało nasze miasto podczas turnieju finałowego Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej, który rozegrany zostanie w Kędzierzynie-Koźlu 8 i 9 sierpnia. Początek gier o godz. 10.

Na piaszczystych boiskach, które znajdują się na stadionie „Kuźniczka” przy ul. Grunwaldzkiej, w sobotę o trofeum powalczy 10 par żeńskich, a w niedzielę 16 męskich.

Nasze miasto nie ma swoich reprezentantek wśród pań, ale za to wśród panów ich nie brakuje. Kędzierzynianie są wymieniani w gronie faworytów, tym bardziej, że rozstawieni z pierwszego miejsca są Damian Pilichowski i Mikołaj Sarnecki. Z „dwójką” startują Wiktor Bieniasiewicz i Błażej Gwóźdź z Opola, z „trójką” Szymon Bąk z Kędzierzyna-Koźla w parze z Damianem Fijałkiem z Wrocławia, a z „czwórką” Michał Stogniew i Piotr Stogniew z Kędzierzyna-Koźla. Natomiast z tzw. „dziką kartą” zagrają mistrzowie miasta: Piotr Mrachacz i Marek Żyńczak.

Cykl Grand Prix to jedna z najstarszych imprez w historii krajowej siatkówki plażowej. Opolski Związek Piłki Siatkowej w tym sezonie organizuje już 24. edycję. Uczestnicy zmagań otrzymywali punkty za miejsca uzyskane w poszczególnych turniejach, a ich suma zdecydowała o tym, które pary awansowały do wielkiego finału.

Honorowy patronat nad finałami objęła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, a turniej współorganizuje MOSiR,

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe