czwartek, 28 marca 2024 12:44

Derby powiatu na szczycie piłkarskiej IV ligi. Chemik podejmie PoRaWie

Efektowne zwycięstwa odniosły nasze zespoły w trzeciej kolejce IV ligi. PoRaWie Większyce nadal jest liderem, a Chemik Kędzierzyn-Koźle awansował na trzecie miejsce. Teraz czekają nas derby powiatu, które rozegrane zostaną na stadionie "Kuźniczka" w środę 12 sierpnia o godz. 18.
Derby powiatu rozegrane zostaną na stadionie "Kuźniczka" 12 sierpnia o godz. 18

Liderem rozgrywek pozostaje drużyna z Większyc, która w trzech meczach zdobyła komplet punktów. W trzeciej rundzie ekipa Tomasza Hejduka podejmowała rezerwy Odry Opole i zwyciężyła 4:0.

Mecz rozpoczął się wybornie dla gospodarzy. Już w 2. minucie sędzia podyktował rzut karny, ale bramkarz Odry obronił strzał Kamila Szafarczyka. Miejscowi długo nie rozpamiętywali tej straty, bo już cztery minuty później objęli prowadzenie za sprawą Michała Koca. Lider klasyfikacji najlepszych strzelców ligi kilkanaście minut później podwyższył wynik, a jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla Większyc zdobył Sławomir Kierdal. W drugiej połowie tempo meczu nieco spadło. Pomimo tego, gospodarze cały czas kontrolowali sytuację na murawie, a jeszcze w ostatniej minucie Piotr Rypa dołożył czwarte trafienie i gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Zespół Chemika gościł w Głogówku, gdzie strzelił beniaminkowi aż pięć bramek. Pierwsza połowa, zakończona bezbramkowym remisem, nie zapowiadała późniejszego pogromu. Tym bardziej, że piłkarze Fortuny skutecznie się bronili, a nawet mieli okazje do objęcia prowadzenia. Losy spotkania odwrócił - wprowadzony na boisko w drugiej połowie - Andrzej Malik. Zawodnik ten w 70. minucie strzelił pierwszego gola, a kilka chwil później został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny wykorzystał Patryk Paczulla. Końcówka to popis Malika, który kolejne trzy bramki zdobył w niespełna dziesięć minut (w 78., 84. i 87. minucie).

Niezwykle ciekawie zapowiada zatem się mecz czwartej kolejki, w którym dojdzie do derbów naszego powiatu. W środę 12 sierpnia o godz. 18 na stadionie „Kuźniczka” przy ul. Grunwaldzkiej Chemik podejmie PoRaWie.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Olimpia Lewin Brzeski – Pogoń Prudnik 2:0, Victoria Chróścice – OKS Olesno 2:1, Unia Krapkowice – LZS Walce 4:1, GKS Głuchołazy – LZS Starowice Dolne 0:7, Swornica Czarnowąsy – Polonia Głubczyce 1:2, Ruch Zdzieszowice – Małapanew Ozimek 2:2, Skalnik Gracze – MKS Gogolin 2:1, LZS Skorogoszcz – Piast Strzelce Opolskie 2:2, Start Namysłów – Agroplon Głuszyna (przełożony).