Czyste powietrze to priorytet

  • 12.08.2020, 08:18
  • Źródło: Urząd miasta
Czyste powietrze to priorytet
Urząd miasta, tak jak i mieszkańcy, na bieżąco analizuje dane dotyczące jakości powietrza. Troska o to, czym oddychamy jest jednym z priorytetów władz Kędzierzyna-Koźla, które podejmują wiele inicjatyw w tym zakresie.

W prowadzone działania zaangażowali się także opolscy parlamentarzyści, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) oraz strona społeczna.

Do tej pory w magistracie odbyło się już kilka spotkań poświęconych jakości powietrza. Przy jednym stole zasiadły władze miasta, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za środowisko i Komitet Ochrony Powietrza. Efektem tej współpracy jest powstanie roboczego zespołu ekspertów, który ma zbadać, co dokładnie unosi się w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Sytuacja epidemiczna w kraju nie przerwała jego pracy.

Od kilku miesięcy specjaliści z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska badają wszystkie dane dotyczące jakości powietrza w mieście. Eksperci ustalają poziom zanieczyszczeń pod kątem benzenu i pyłów zawieszonych. W Kędzierzynie-Koźlu stacjonuje specjalny pojazd wyposażony w nowoczesną aparaturę pomiarową. Zebrane w ten sposób wyniki są dokładnie analizowane i posłużą do przygotowania szczegółowego raportu.

W drugiej połowie września w Kędzierzynie-Koźlu zaplanowane jest kolejne spotkanie przedstawicieli zespołu w sprawie powietrza.

 

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alina
Alina 15.08.2020, 07:15
A może z okazji setnej rocznicy „Cudu Nad Wisłą” stanie się „Cud Nad Odrą” i ktoś w końcu rozwiąże problem benzenu w Kędzierzynie-Koźlu.
Poniżej przebiegi miesięczne stężeń benzenu dla Zdzieszowic i Piastów.
Widać niesamowitą korelację między nimi.
W mojej ocenie to dowód na to, że „Koksy” i „Blachownia” emitują benzen całą dobę a stacje wykrywają wysokie stężenia przy wiatrach wschodnich.
Lokalizacja stacji jest na zachód od trucicieli więc, przy przewadze wiatrów zachodnich, stacje wskazują zaniżone, średnioroczne stężenia benzenu.
http://powietrze.opole.pios.go…
http://powietrze.opole.pios.go…
http://powietrze.opole.pios.go…
http://powietrze.opole.pios.go…
http://powietrze.opole.pios.go…
http://powietrze.opole.pios.go…
http://powietrze.opole.pios.go…

Pozostałe