Rozdano medale finalistom Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej

  • 12.08.2020, 09:57
  • Ł
Rozdano medale finalistom Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej Foto: OZPS
Zakończyły się rozgrywki o Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Finały kobiet i mężczyzn rozegrane zostały w Kędzierzynie-Koźlu, a na podium stanęli reprezentanci naszego miasta.

Zanim doszło do finału odbyły się eliminacje w Suchym Borze, Głuchołazach, Mosznej, Krapkowicach i Kędzierzynie-Koźlu.

- W turniejach eliminacyjnych wzięło udział łącznie 97 zawodników i 66 zawodniczek z województw: opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego – informuje Mariusz Pilichowski, który wraz z Janem Baniakiem, był sędzią głównym finałów.

Do nich awansowało 15 par męskich oraz z tzw. „dziką kartą” mistrzowie Kędzierzyna-Koźla, a także 10 par żeńskich. Najlepsi siatkarze i siatkarki cyklu spotkali się na piaszczystych boiskach na stadionie „Kuźniczka” 8 i 9 sierpnia. Nie brakowało emocjonujących spotkań, a uczestnicy rywalizowali nie tylko z przeciwnikami, ale też z palącym słońcem, co na piasku mocno dawało się we znaki.

Pierwszego dnia rywalizowały panie, a najlepsze okazały się Joanna Rejno i Paulina Sobolewska z Wrocławia. Drugie miejsce zajęły Joanny Moczko Knapiak z Opola i Agata Józefowicz z Wrocławia, a trzecią lokatę wywalczyły Kristina Krok i Jula Warwas z Opola. W zawodach nie startowały reprezentantki Kędzierzyna-Koźla.

Inaczej było drugiego dnia zmagań, gdy o medale walczyli panowie. Tu nasze miasto miało, aż kilkunastu przedstawicieli. Nie zawiedli kędzierzyńscy faworyci – rozstawieni z pierwszego miejsca w finałowej rozgrywce – Damian Pilichowski i Mikołaj Sarnecki, którzy wywalczyli złoto.

Srebrne medale dla Szymona Bąka z Kędzierzyna-Koźla, który zagrał w parze z Damianem Fijałkiem z Wrocławia. Na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Ciach i Gracjan Sachnik z Opola.

Organizatorem zawodów finałowych były Opolski Związek Piłki Siatkowej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronat honorowy objęła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska. Medale i nagrody zwycięzcom wręczali: dyrektor MOSiR-u Tomasz Radłowski, prezes OZPS Waldemar Kobienia oraz wiceprezes Jan Baniak.

Do rozegrania pozostał jeszcze finał mikstów, który odbędzie się w Suchym Borze 15 sierpnia.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe