Laureaci plebiscytu na Pupila Lokalnej otrzymali nagrody. ZDJĘCIA

  • 12.08.2020, 12:52
  • ART
Laureaci plebiscytu na Pupila Lokalnej otrzymali nagrody. ZDJĘCIA
Przypomnijmy, w konkursie, który trwał od 2 do 30 czerwca, wzięło udział ponad 100 zwierzaków. Podium obstawiły trzy urocze pieski. Tytuł "Pupila Lokalnej" zdobyła suczka Mila, drugie miejsce zajął jamnik Alfi, a trzecie Suzi. Laureaci zabawy otrzymali nagrody przygotowane przez sponsorów: Studio-2K, Przychodnię Weterynaryjną Fauna, E. Leclerc, MarGrawer oraz Salon Psiej Urody Luna.

Mila to siedmiomiesięczna suczka rasy staffordshire bull terrier, pochodzi z hodowli. Jest pierwszym psem w rodzinie Anny Suszek z Kędzierzyna-Koźla. Jest bardzo towarzyska i z uwagą słucha wydawanych poleceń. O poranku odgrzebuje swojego pana spod kołdry. Kocha inne zwierzęta. - Psa chciała cała rodzina, ale kupiliśmy go głównie z myślą o dzieciach. Zrobiliśmy im niespodziankę – opowiada Anna Suszek. 6-letnia Kasia i jej 8-letni brat Karol od kilku lat marzyli o własnym psie. Rodzina była już z ukochanym czworonogiem na wspólnych wakacjach na Kaszubach.

 

 

Alfi to sympatyczny jamnik, który w ubiegłym roku został adoptowany ze schroniska w Raciborzu. Wraz ze swoją panią – Angeliką Mroczko i jej rodziną mieszka w Miejscu Odrzańskim w gminie Cisek. Alfi w kwietniu skończył rok. Zastąpił Tinę, która w rodzinie Angeliki była od 15 lat. Alfi daje dużo radości, jest wesoły i uwielbia skakać, ale wymaga też ciągłej uwagi. - Jest bardzo czujny. Gdy tylko ktoś przechodzi obok mieszkania, zaczyna szczekać – opowiada opiekunka pieska. Laureat naszego konkursu lubi pluszowe misie. – Rozpruwa je i biega z watą po mieszkaniu – śmieje się Angelika Mroczko.

 

Suzi to dwuletnia suczka rasy shih tzu. Piesek mieszka wraz z rodziną Jureckich w Starej Kuźni. - Zawsze chciałam małego pieska domowego – mówi 18-letnia Patrycja Jurecko, opiekunka Suzi. – Do zakupu najbardziej trzeba było przekonać tatę, ale teraz kocha Suzi ponad życie. W domu Jureckich mieszka jeszcze kot i króliki. Suzi najbardziej lubi zabawy z kotem. Z domownikami chętnie spaceruje i jeździ samochodem. Co trzy miesiące odwiedza fryzjera, a raz w tygodniu bierze porządną kąpiel. Suzi jest bardzo przywiązana do swoich opiekunów. W nocy zakrada się do łóżek i śpi z każdym z lokatorów.

 

ART

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe