Odwiedzają ciekawe zakątki miasta. Na wystawie zaprezentują swoje odkrycia

  • 12.08.2020, 19:25
  • Źródło: urząd miasta
Odwiedzają ciekawe zakątki miasta. Na wystawie zaprezentują swoje odkrycia… Fot. UM
Od najmłodszych lat kiełkuje w nich pasja do przyrody. Młodzi odkrywcy uzbrojeni w lupy i aparaty fotograficzne odwiedzają miejskie parki i tereny zielone, aby z bliska przyjrzeć się mieszkającym tam ptakom, owadom i kwitnącym roślinom. Maluchów oprowadza Miejska Biblioteka Publiczna razem z Opolskim Towarzystwem Przyrodniczym.

"Spacery z lupą" to cykl wycieczek przybliżający znajomość lokalnej fauny i flory oraz uwrażliwiający na dbanie o czystość we wspólnej przestrzeni społecznej. Ich efektem będzie także wystawa fotograficzna. Kolejny spacer, już ostatni, odbędzie się za tydzień (19.08). Do udziału w nim zaproszone są dzieci w wieku szkolnym. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 77 483 20 72 wew. 24, wysyłając email na adres: [email protected] lub w filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Damrota.

Wakacyjne wyjścia odbywają się w ramach cyklu: „Spacery z lupą” – kampania edukacyjno-informacyjna projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III” . Projekt jest współfinansowany ze środków europejskich. Partnerami na rzecz jego realizacji są gmina Kędzierzyn-Koźle, Związek Międzygminny "Czysty Region" oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.

 

 

Źródło: urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe