czwartek, 28 marca 2024 12:44

PoRaWie lepsze od Chemika w derbach powiatu. ZDJĘCIA

Nie zwalniają tempa piłkarze PoRaWia Większyce, którzy w derbowym meczu czwartej kolejki rozgrywek IV ligi, pokonali Chemika Kędzierzyn-Koźle 3:0 (0:0) i wciąż są liderem tabeli.

Derby powiatu, rozegrane 12 sierpnia na stadionie „Kuźniczka”, były zacięte i mogły podobać się kibicom obu zespołów, których sporo pojawiło się na trybunach. Lider z Większyc przeważał od początku i już w 8. minucie zdobył gola, ale sędzia uznał, że był spalony. Chemik próbował się odgryzać, a w najlepszej sytuacji był Patryk Paczulla, który w 21. minucie w dogodnej sytuacji uderzył nieczysto w piłkę.

Pierwszego gola dla PoRaWia zdobył w 51. minucie Piotr Rypa, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 68. minucie murawę opuścił (za drugą żółtą kartkę) Mateusz Sadyk i gospodarze musieli radzić sobie w dziesięciu. Przyjezdni przycisnęli i wkrótce wykorzystali przewagę. W 82. minucie indywidualną akcją, zakończoną celnym uderzeniem, popisał się Michał Koc. Lider klasyfikacji najlepszych strzelców IV ligi swojego drugiego gola zdobył w 90. minucie, czym ustalił wynik meczu.

Chemik: Konrad Karbownik, Kamil Łątkowski, Michał Łysek, Cezary Sudoł, Mateusz Sadyk, Łukasz Gromelski, Dariusz Tkaczyk (69. Damian Jaworski), Grzegorz Chojnowski (60. Piotr Ogorzałek), Kamil Rakowski, Piotr Chronowski (60. Szymon Bartosik) i Patryk Paczulla (82. Szymon Tomeczek).

PoRaWie: Adrian Dorosławski, Paskal Bury, Dawid Dorosławski, Artur Blaucik, Piotr Rypa, Krzysztof Łebkowski, Sławomir Kierdal (64. Łukasz Niemiec), Kamil Szafarczyk (83. Sebastian Stachura), Andrzej Wąsik, Paweł Sikora i Michał Koc.