czwartek, 28 marca 2024 13:53

Odwołane mecze w IV lidze. Koronawirus pokrzyżował plany niektórym drużynom

Trzy spotkania w piątej kolejce rozgrywek opolskiej IV ligi zostały odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem. Nie zagrał między innymi lider z Większyc, który miał zmierzyć się z Polonią Głubczyce. Wygrał za to Chemik Kędzierzyn-Koźle.

Zespół PoRaWia 15 sierpnia miał gościć w Głubczycach, ale kilka godzin przed meczem klub ten zakomunikował, że w ekipie Polonii jest podejrzenie koronawirusa i mecz odwołano. Podobna sytuacja dotyczyła pojedynku Ruchu Zdzieszowice z LZS-em Walce oraz Swornicy Czarnowąsy z Agroplonem Głuszyna. Wszystkie mecze trzeba było przełożyć.

- Zostawiamy klubom dowolność w uzgadnianiu nowych dat meczów i najlepiej niech się po prostu dogadują - cytuje Piotra Głowackiego, przewodniczącego wydziału gier OZPN portal opolskapilka.pl. - Jesienny terminarz rozgrywek sezonu 2020/2021 ułożony został tak, że tylko dwie kolejki ligowe zaprogramowano na środek tygodnia. Jedna już się odbyła, następna ma być przeprowadzona 26 sierpnia. Jedyną „przeszkodą” w planowaniu dat zaległości mogą być rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski. Te rozrysowano na 9 września, 11 listopada oraz 5 grudnia, zatem wolne pole do walki o nadrabianie punktów jest dosyć spore.

Z kolei drużyna Chemika gościła w Lewinie Brzeskim. Podopieczni trenera Roberta Latosika otrząsnęli się po przegranych derbach z PoRaWiem i na wyjeździe zgarnęli komplet punktów. W pierwszej połowie to gospodarze byli stroną aktywniejszą, chociaż ich ataki niewiele przynosiły. Odpowiedź zespołu z Kędzierzyna-Koźla była za to skuteczna. Patryk Paczulla w 32. minucie minął obrońców i wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie na murawie pojawił się Andrzej Malik i w 52. minucie podwyższył wynik spotkania. Nie minęły dwie minuty, a na 3:0 podwyższył Michał Łysek. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył w 85. minucie Marcin Zajączkowski.

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie 22 sierpnia o godz. 17, Chemik na stadionie „Kuźniczka” podejmie Pogoń Prudnik. Natomiast PoRaWie zagości w Strzelcach Opolskich.

Zgodnie z uchwałą Opolskiego Związku Piłki Nożnej, każdy kibic wchodzący na stadion, musi poddać się dezynfekcji rąk i mieć zasłonięte usta i nos, aż do momentu zajęcia miejsca na trybunach. Mając na względzie nasze wspólne dobro, klub z Kędzierzyna prosi o dostosowanie się do zasad, gdyż konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania możemy ponieść wszyscy, a na klub dodatkowo zostanie nałożona kara dyscyplinarna.