Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra o Superpuchar Mistrzów Polski

  • 20.08.2020, 18:59
  • Ł
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra o Superpuchar Mistrzów Polski
Cztery zespoły, które sięgały po tytuły mistrzowskie w ostatnim dwudziestoleciu rywalizacji Polskiej Ligi Siatkówki, wystąpią w specjalnym turnieju, który w pierwszy weekend września odbędzie się w hali Hotelu Arłamów.

W turnieju pn. Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport, organizowanym przez Polską Ligę Siatkówki S.A., wystąpią: PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Te cztery drużyny łącznie zdobyły 19 tytułów mistrza kraju w 20-letniej historii rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Jak wiadomo, sezon 2019/2020 nie został rozegrany do końca z powodu pandemii koronawirusa i w tym roku nie przyznano medali.

Turniej zastąpi tradycyjny mecz o Superpuchar Polski, który rozpoczynał nowy sezon PlusLigi. Rywalizacja w Hotelu Arłamów potrwa dwa dni i będzie transmitowana przez Polsat Sport. Harmonogram rozgrywek został ułożony według osiągnięć drużyn w PLS. 5 września w półfinałach dziewięciokrotny mistrz Polski – Skra Bełchatów zagra z Jastrzębskim Węglem, który ma jeden tytuł na koncie. W drugiej parze Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (6 złotych medali) zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów (3 tytuły). Następnego dnia zwycięskie zespoły powalczą o Superpuchar Mistrzów Polski.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe