Milan lubi pooglądać mecz z tatą

  • 28.02.2019, 13:50 (aktualizacja 02.03.2019, 14:38)
Milan lubi pooglądać mecz z tatą
​​​​​​​Chwilę to trwało, ale w końcu udało nam się spotkać ze zwycięzcą styczniowej edycji Bobasa Miesiąca. Laureat naszego konkursu miał małe problemy zdrowotne i kilka dni spędził w szpitalu. Na szczęście jest już zdrowy i wraz z rodzicami odwiedził naszą redakcję.

Katarzyna i Bogdan Dechnikowie mieszkają w niewielkiej miejscowości Lubnów w województwie dolnośląskim. Mimo sporej odległości od Kędzierzyna-Koźla zdecydowali się na poród w kozielskim szpitalu. To dlatego, że w naszej placówce pracuje lekarz, który prowadził ciążę pani Katarzyny.

 

Milan przyszedł na świat 7 grudnia o godz. 8.58 przez cesarskie cięcie. Grudzień to miesiąc urodzin zarówno mamy, jak i taty Bobasa Miesiąca, a chłopiec miał przyjść na świat w dniu urodzin pana Bogdana – 20 grudnia. To pierwsze dziecko państwa Dechników, ale czwarty wnuk w rodzinie. Gdy przyszedł na świat, ważył 2,77 kg. Teraz jego waga wynosi około 4,8 kg.

 

Trzeba mu poświęcać sporo czasu i uwagi. - Nie wiemy, co to sen – mówią zgodnie rodzice dziecka, które dało pospać tylko przez pierwsze dwa tygodnie.

- Wstaje punktualnie o szóstej rano i ma oczy jak pięć złotych – śmieje się Katarzyna Dechnik. Ich pociecha w ciągu dnia w domu śpi niechętnie. To się zmienia podczas spaceru lub podróży samochodem. Natomiast Bobas Miesiąca uwielbia kąpiele. Zazwyczaj kończy się na płaczu, bo niechętnie opuszcza wannę. Chętnie też ogląda z tatą mecze piłki nożnej.

 

Rodzice Milana znają się od przedszkola, wychowywali się w Lubnowie. W 2007 roku zostali parą, a dziewięć lat później, w lipcu, powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Pani Katarzyna jest kosmetologiem, a pan Bogdan zawodowym strażakiem w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3 w Paczkowie. Małżeństwo kończy właśnie budowę domu. Rodzinę czekają też chrzciny Milana, które zaplanowano na początek kwietnia.

 

Plebiscyt tradycyjnie dostarczył mnóstwa emocji. W głosowanie zaangażowała się cała rodzina, ale najwięcej esemesów wysłał dumny tata. W głosowaniu pomagali też koledzy strażacy.

 

Milan za wygraną w konkursie, oprócz tytułu Bobasa Miesiąca, otrzymał sporo atrakcyjnych nagród. Więcej o nich na stronie: www.bobasmiesiaca.pl.

Tam też znajdują się szczegółowe wyniki zabawy. Gratulujemy i życzymy dużo zdrówka, a rodzicom wiele radości z wychowywania syna.

_

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe