Stan przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2020/2021

  • 21.08.2020, 19:33
  • ANKO
Stan przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2020/2021 foto: ANKO
Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia nowego roku szkolnego - zapewniają kędzierzyńsko-kozielscy samorządowcy. Zadbali o to, aby od strony personalnej, technicznej i finansowej niczego nie zabrakło. Odrębnym problemem jest COVID-19.

Urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej uspokajają, że przygotowują się na rozpoczęcie nauki w szkołach od 1 września w systemie stacjonarnym, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi GIS i Ministerstwa Zdrowia. Jeśli sytuacja epidemiczna zagrozi zdrowiu uczniów, dyrektorzy szkół mają do dyspozycji narzędzia pozwalające na odpowiednią organizację zajęć w placówkach oświatowych. Mogą wprowadzić różne modele kształcenia, po wcześniejszej opinii sanepidu i organu prowadzącego. Mogą prowadzić zajęcia zdalne lub częściowo zdalne.

Sale lekcyjne mają być wietrzone po każdych zajęciach, dzieci mają regularnie myć ręce, a część lekcji ma odbywać się na świeżym powietrzu. Zgodnie z nowymi wytycznymi dzieci nie będą miały obowiązku noszenia maseczek. W placówkach nie będzie też obowiązkowego mierzenia temperatury.

Po stronie miasta

W okresie wakacyjnym we wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kędzierzyn-Koźle, trwały, trwają lub będą wykonywane drobne roboty remontowe, polegające na malowaniu pomieszczeń lub naprawach instalacji, stolarki, urządzeń zabawowych.

Ze względu na remont instalacji elektrycznej w Publicznym Przedszkolu nr 6 od 1 lipca wszystkie grupy zostały przeniesione do budynku PSP nr 6 przy ul. Stalmacha 20. Przewidywany termin zakończenia remontu to listopad tego roku. Poza tym wszystkie placówki oświatowe będą w pełni przygotowane na przyjęcie wychowanków i uczniów we wrześniu.

Poważniejsze remonty i inwestycje przeprowadzono w publicznych szkołach podstawowych nr: 1, 5, 6, 11, 12, 16, w ZSP nr 1 oraz w trzech przedszkolach nr: 6, 7 oraz 10.

Jeśli chodzi o ilość miejsc w kędzierzyńsko-kozielskich przedszkolach na rok szkolny 2020/2021, to mamy pod tym względem jedne z najlepszych wskaźników w Polsce. Wszystkie dzieci zgłoszone w rekrutacji podstawowej i uzupełniającej zostały objęte opieką przedszkolną. W 20 miejskich przedszkolach mamy 79 oddziałów oraz 1869 miejsc. Wolnych miejsc po zakończeniu rekrutacji zostało 65, co sprawia, że rodzice mają pełen komfort w tym względzie i nie muszą obawiać się o opiekę nad dzieckiem. Rodzice składają wnioski bezpośrednio do przedszkola, w którym są wolne miejsca.

Co w klasach sportowych?

Warto dodać, że oddziały integracyjne prowadzone są w PP nr 8, 11 oraz 21. 

W Kędzierzynie-Koźlu funkcjonuje ponadto 12 szkół podstawowych oraz jeden zespół szkolno-przedszkolny. Łączna ilość oddziałów w podstawówkach (w klasach I-VIII) wyniesie w nadchodzącym roku szkolnym 194.

W PSP nr 1 (11 oddziałów), w PSP nr 3 (4 oddziały), w PSP nr 5 (16 oddziałów), w PSP nr 6 (15 oddziałów), w PSP nr 9 (24 oddziały), w PSP nr 10 (7 oddziałów), w PSP nr 11 (24 oddziały), w PSP nr 12 (26 oddziałów), w PSP nr 15 (13 oddziałów), w PSP nr 16 (9 oddziałów), w PSP nr 19 (30 oddziałów), w PSP nr 20 (6 oddziałów) oraz w ZSP nr 1 (9 oddziałów).

Rekrutacja do klas sportowych i mistrzostwa sportowego była prowadzona w niżej wymienionych szkołach: PSP nr 9 (pływanie - klasa I sportowa oraz klasa IV mistrzostwa sportowego), PSP nr 11 (piłka siatkowa - klasa IV mistrzostwa sportowego), PSP nr 12 (lekkoatletyka - klasa IV mistrzostwa sportowego), PSP nr 19 (piłka nożna, badminton oraz piłka siatkowa - we wszystkich przypadkach klasa IV mistrzostwa sportowego).

Natomiast od 1 września 2020 r. nowe klasy sportowe i mistrzostwa sportowego funkcjonować będą w szkołach: PSP nr 9 (pływanie - klasa I sportowa oraz klasa IV mistrzostwa sportowego), PSP nr 11 (piłka siatkowa - klasa IV mistrzostwa sportowego), PSP nr 12 (lekkoatletyka - klasa IV mistrzostwa sportowego), PSP nr 19 (piłka siatkowa dziewcząt i chłopców - klasa IV mistrzostwa sportowego).
     

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe