Tomasz Antosiak wygrał Letnie Mistrzostwa Śląska w tenisie ziemnym

  • 26.08.2020, 13:48
  • Źródło: Polska Liga Tenisa
Tomasz Antosiak wygrał Letnie Mistrzostwa Śląska w tenisie ziemnym Foto: Polska Liga Tenisa Zwycięzca Letnich Mistrzostw Śląska Tomasz Antosiak
Zakończyły się Letnie Mistrzostwa Śląska 2020. W turnieju rozegranym w Ustroniu najlepszy okazał się Tomasz Antosiak z Kędzierzyna-Koźla, który uzyskał tym samym bezpośredni awans do ogólnopolskiego finału cyklu.

Po rozgrywkach w grupach najlepsi zawodnicy awansowali do półfinałów. Tomasz Antosiak nie dał szans Dariuszowi Orlińskiemu, którego rozbił 4:0, 4:0.

W finale turnieju, odbywającego się na kortach UKS-u Beskidy, spotkali się Tomasz Antosiak oraz Adam Dyrda. Lepszy okazał się ten pierwszy, który nie dał szans swojemu oponentowi pewnie wygrywając 4:0, 4:2. Co ciekawe, był to już drugi mecz obu panów, którzy wcześniej mierzyli się ze sobą również w grupie. Tam zdecydowanie lepszy był Dyrda, który wygrał 4:1, 4:1. Jednak w finale to 40-latek z Kędzierzyna Koźla wykazał więcej zimnej krwi.

To tylko pokazuje jak nieprzewidywalne są zmagania w II lidze, w której sił spróbować może każdy pasjonat tenisa ziemnego. Warto wspomnieć, że dzięki zwycięstwu Antosiak zagwarantował sobie udział w ogólnopolskim finale rozgrywek.

Źródło: Polska Liga Tenisa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe