Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Boże Ciało"

  • 26.08.2020, 14:26
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Boże Ciało"
Dramat "Boże Ciało" to kolejna propozycja kędzierzyńskiego „Heliosa” w ramach cyklu „Kultura Dostępna”. Seanse odbędą się 27 sierpnia o godz. 13.00 i 18.00.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje zwolniony, a następnie skierowany do pracy w stolarni. Zamiast tego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

Kiedy pod nieobecność duchownego nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Z czasem nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

„Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy otrzymało kilka nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymało też nominację do tegorocznego Oscara.

W kolejne czwartki na widzów czekają: "Czarny Mercedes" (3.09), "Słodki koniec dnia" (10.09), "Proceder" (17.09), "Pan T." (24.09), "Legiony" (1.10), "Kult. Film" (8.10) oraz "Sala samobójców. hejter" (15.10).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe