czwartek, 18 kwietnia 2024 04:37

Chemik Kędzierzyn i PoRaWie Większyce na czele tabeli piłkarskiej IV ligi

Taka sytuacja chyba nigdy nie zdarzyła się w historii piłkarskich rozgrywek IV ligi na Opolszczyźnie. Dwie drużyny z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego znajdują się na czele tabeli.
Drużyna Chemika Kędzierzyn po wygranej w Opolu nad rezerwami Odry

Autor: Foto: TS Chemik

W 7. kolejce, która rozegrana została 26 sierpnia, oba nasze zespoły zainkasowały komplet punktów, choć w jednym przypadku wynik na boisku był inny, niż ten ostateczny. Ale od początku.

Niepokonane w IV lidze PoRaWie podejmował silny zespół Agropolonu Głuszyna. Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie i tym samym lider stracił pierwszą bramkę w sezonie. Później jednak podopieczni Tomasza Hejduka wzięli się do roboty. W 27. minucie do remisu doprowadził Sebastian Stachura, a trzy minuty później zespół z Większyc już prowadził po golu Łuksza Niemca. W chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy było 3:1 za sprawą Kamila Szafarczyka, a w 53. minucie na 4:1 podwyższył Andrzej Wąsik. Być może seria strzelecka PoRaWia trwałaby nadal, ale w pewnym momencie sędzia przerwał spotkanie, bo miało dojść do naruszenia nietykalności arbitra przez szkoleniowca Agroplonu. Sprawą teraz zajmie się OZPN i najprawdopodobniej przyznany zostanie walkower.

Piłkarze Chemika gościli w Opolu, gdzie zmierzyli się z rezerwami Odry. Według relacji świadków było to dobre i wyrównane spotkanie. Rozstrzygnięcie zapadło w drugiej połowie, a kędzierzynianie strzelali bramki z regularnością, co 10 minut. Wynik otworzył w 57. minucie Michał Łysek. Dziesięć minut później było już 2:0 dla gości, po trafieniu Cezarego Sudoła. Na 3:0 podwyższył w 77. minucie Patryk Paczulla. W końcówce Odra II zdobyła honorowe trafienie, ale trzy punkty zgarnął zespół z Kędzierzyna-Koźla, który awansował na fotel lidera. Drugie jest PoRaWie, które czeka na przyznanie 3 punktów za pojedynek z Agroplonem i ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Polonią Głubczyce.

Wyniki 7. kolejki: Odra II Opole – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:3, PoRaWie Większyce – Agroplon Głuszyna 4:1 (mecz przerwany), Pogoń Prudnik – Polonia Głubczyce 1:3, Olimpia Lewin Brzeski – Piast Strzelce Opolskie 0:3, Fortuna Głogówek – MKS Gogolin 1:1, Swornica Czarnowąsy – Małapanew Ozimek 0:3, LZS Skorogoszcz – LZS Starowice Dolne 0:2, Start Namysłów – LZS Walce 3:0, Skalnik Gracze – Victoria Chróścice 0:1, Ruch Zdzieszowice – Unia Krapkowice 2:1, GKS Głuchołazy – OKS Olesno 3:4.

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie w sobotę 29 sierpnia o godz. 17.00, kędzierzynianie zagrają w Oleśnie, a ekipa z Większyc w Gogolinie.