"Na nas wszystkich ciąży wielka odpowiedzialność". Wójt apeluje do rodziców przedszkolaków i uczniów

  • 30.08.2020, 17:01
  • W
"Na nas wszystkich ciąży wielka odpowiedzialność". Wójt apeluje do rodziców… Zdj. pexels
Pomimo zapewnień rządu, że placówki oświatowe w Polsce są dobrze przygotowane na rozpoczynający się za dwa dni nowy rok szkolny, części rodziców towarzyszą obawy związane z powrotem ich dzieci do stacjonarnego nauczania.

Żeby powrót do placówek był dla ich dzieci bezpieczny, rodzice przedszkolaków i uczniów powinni się stosować do wytycznych i zaleceń wydanych przez MEN. Komunikat o kontynuowaniu nauczania stacjonarnego w gminie Polska Cerekiew wydał jej wójt Piotr Kanzy. Komunikat publikujemy w całości.

"Drodzy Rodzice!

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Nastąpi on jednak w odmiennych warunkach niż poprzednie. W dalszym ciągu jesteśmy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia związanego z  pandemią. Przed nami okres wyzwań, ale i wiary w to, że uda nam się uniknąć sytuacji, która zachwiałaby funkcjonowaniem placówek oświatowych w naszej gminie.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli zachowamy niezbędne wymogi bezpieczeństwa, to będziemy mogli spodziewać się bezpiecznego procesu edukacji naszych dzieci w tradycyjnym systemie stacjonarnym, które tak bardzo potrzebne jest uczniom i nauczycielom. Z naszej strony zrobiliśmy wszystko, aby przedszkola i szkoły przygotowane były jak najlepiej do szczególnych warunków funkcjonowania. Naszym priorytetem jest maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom tam uczęszczającym oraz opiekującym się nimi nauczycielom i obsłudze.

W tym wyjątkowym dla wszystkich okresie apeluję o zrozumienie i wsparcie z Państwa strony. Proszę was, aby w najbliższych dniach szczegółowo zapoznać się z wytycznymi bezpiecznego pobytu dzieci w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Przygotujcie dzieci do tego, że ten rok szkolny będzie inny niż dotychczas. Przypominajcie im o myciu rąk, zachowaniu dystansu, oraz noszeniu maseczek w miejscach gdzie są konieczne.

Na nas wszystkich ciąży wielka odpowiedzialność. Tylko wspólne współdziałanie może uchronić nas przed niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia mieszkańców. Liczę na Państwa rozsądek i odpowiedzialne podejście do sytuacji – dla dobra dzieci i nas samych".

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe