MZK zapowiedziało kontrole policji w autobusach. Mundurowi mają karać podróżnych bez maseczek

  • 03.09.2020, 12:02
  • Źródło: MZK
MZK zapowiedziało kontrole policji w autobusach. Mundurowi mają karać podróżnych bez maseczek
Na profilu FB miejskiego przewoźnika pojawił się komunikat. MZK poinformował w nim swoich klientów, że zwrócił się z prośbą do Komendy Powiatowej Policji o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli w autobusach. - Funkcjonariusze mogą również podjąć interwencję na sygnał Pasażera zgłaszającego, że środkiem publicznego transportu porusza się osoba bez maseczki – czytamy w opublikowanym dzisiaj poście.

„Szanowni Państwo!

Wciąż dostajemy sygnały, że część Pasażerów wsiada do autobusów bez maseczek. Przypominamy, że nie jest to zalecenie, a OBOWIĄZEK osób korzystających z transportu publicznego. Szanując postawę Pasażerów stosujących się do nakazu oraz ich prośby na reakcję wobec Osób lekceważących nakaz, Spółka zwróciła się z prośbą o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli do Komendy Powiatowej Policji, gdyż tylko służby mundurowe są uprawnione do ewentualnego zastosowania właściwych środków karnych. Funkcjonariusze mogą również podjąć interwencję na sygnał Pasażera zgłaszającego, że środkiem publicznego transportu porusza się osoba bez maseczki.

Kierowcy autobusów nie mają jakichkolwiek uprawnień do egzekwowania respektowania w/w nakazu. Dodatkowo, w trosce o bezpieczeństwo obu stron, wciąż funkcjonują strefy separujące kierowcę od Pasażerów. W takim stanie rzeczy, kierowca może wyłącznie zwrócić uwagę na obowiązujący nakaz poprzez głośniki zainstalowane w pojeździe. Z uwagi na fakt, że nie wszystkie autobusy są wyposażone w głośniki, taka forma rekcji kierowcy nie zawsze jest możliwa.

Wobec powyższego, po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą, aby respektować przepis i - niezależnie od naszych indywidualnych przekonań odnośnie realności zagrożenia epidemiologicznego - korzystać z komunikacji publicznej odpowiedzialnie, szanując wspólny komfort podróży oraz zdrowie swoje i Współpasażerów” – czytamy w komunikacie, który pojawił się 3.09.2020 facebookowym profilu MZK w Kędzierzynie-Koźlu.

Źródło: MZK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe