Będzie skromnie, ale chcą podtrzymać tradycję organizowania święta plonów. W gminie Reńska Wieś tylko msza święta dożynkowa

  • 04.09.2020, 12:27
  • W
Będzie skromnie, ale chcą podtrzymać tradycję organizowania święta plonów. W gminie Reńska Wieś tylko msza święta dożynkowa Zdj. UG, W
Na jakiś czas musimy zapomnieć o imprezach masowych. O hucznych dożynkach również. Namiastkę święta plonów o zasięgu gminnym zorganizują w najbliższą niedzielę w Łężcach (gm. Reńska Wieś).

Już w maju Zarząd Województwa Opolskiego zdecydował, że dożynki wojewódzkie, które zaplanowano w Branicach na pierwszą niedzielę września, w tym roku się nie odbędą. Przyszłoroczne święto plonów o zasięgu wojewódzkim chcą zorganizować 5 września 2021 r. w tym samym sołectwie.

Na odwołanie tegorocznych dożynek lub przeprowadzenie ich w o wiele skromniejszej formie zdecydowała się większość organizatorów. Również dożynki gminne w gminie Reńska Wieś, jakie znamy z lat ubiegłych, nie odbędą się. Podtrzymaniu tradycji dziękowania za zbiory posłuży msza święta dożynkowa, która rozpocznie się w Kościele Parafialnym w Łężcach w niedzielę 6 września o godz. 10:30.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe