W rodzinie ucznia potwierdzono COVID-19. Klasa została objęta nadzorem epidemiologicznym

  • 06.09.2020, 17:59
  • ART
W rodzinie ucznia potwierdzono COVID-19. Klasa została objęta nadzorem epidemiologicznym Zdjęcie archiwalne z marcowej dezynfekcji szkoły
Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu zaapelował, by nie wpadać w panikę, po tym jak u rodziców jednego z uczniów potwierdzono zakażenie koronawirusem. Klasa w której uczy się dziecko została objęta nadzorem epidemiologicznym.

Dyrektor placówki 6 września, skierował specjalne oświadczenie do rodziców dzieci, które uczą się w PSP nr 9.

"Drodzy rodzice, drodzy nauczyciele.

Z ogromnym smutkiem, ale i przekonaniem, że i tę trudność przezwyciężymy informuję u Państwa, iż w jednej z rodzin z naszej szkolnej społeczności potwierdzono zakażenie Covid-19. Jestem w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanepidu. Przekazuję wszystkie nasze ustalenia. Dziecko, które jest członkiem zakażonej rodziny a uczniem naszej szkoły czuję się dobrze. Będzie badane w kierunku zakażenia. Dzieci z owej klasy miały maseczki w częściach wspólnych szkoły, dziecko w piątek nie było obecne w placówce. Szkoła była dezynfekowana w nocy z czwartku na piątek. Dziś również będzie. Nadzorem epidemiologicznym zostanie objęta cała klasa i nauczyciele w niej uczący. Dla nich jest to konieczność codziennego kontaktu z sanepidem. O wszystkim zostaną powiadomieni telefonicznie. Dla wszystkich oznacza to, że nadal funkcjonujemy normalnie tj. uczniowie mogą normalnie przyjść do szkoły a nauczyciele świadczyć pracę. Przestrzegam Państwa przed popadaniem w panikę. Zachowujmy spokój, chrońmy się i działajmy dalej. O wszystkim będę Państwa informował na bieżąco. Życzę zdrowia i dużo odporności.

Wojciech Czapla"

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe