Rowerem bezpiecznie z Bierawy do Azotów. Opolski oddział ZDW i gmina Bierawa wybudują nową ścieżkę pieszo-rowerową

  • 07.09.2020, 11:53
  • W
Rowerem bezpiecznie z Bierawy do Azotów. Opolski oddział ZDW i gmina Bierawa wybudują nową ścieżkę pieszo-rowerową W W 2021 r. będzie można bezpiecznie dojechać rowerem z Bierawy do zakładów azotowych
W porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu gmina Bierawa wybuduje odcinek drogi pieszo-rowerowej łączącej ul. Dworcową w Bierawie (DW 425) z ul. Gliwicką (DW 408).

- Prosiliśmy, naciskaliśmy, żeby to zadanie wykonać. Jesteśmy już po podpisaniu umowy - mówi Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa. - Na razie przygotowujemy montaż finansowy. Znacząco, bo w 50 proc., dokładamy się do tego zadania - precyzuje.

Szacuje się, że ścieżkę pieszo-rowerową i kanalizację deszczową uda się wykonać za 1,2 mln zł. Gmina Bierawa w tegorocznym budżecie wygospodarowała 300 tys. zł. Identyczną kwotą dofinansuje inwestycję w 2021 r. Zarządca drogi - Urząd Marszałkowski w Opolu i opolski oddział ZDW przeznaczył na zadanie 600 tys. zł.

- Ma to być zadanie przejściowe z 2020 r. na 2021 r. Zadanie bardzo ważne, gdyż to trasa wiodąca do zakładów azotowych. Ścieżka pobiegnie od ul. Wiory w Bierawie - tam, gdzie kończy się chodnik, aż do skrzyżowania ul. Dworcowej z przebudowanym w ubiegłym roku odcinkiem Bierawa - Korzonek drogi wojewódzkiej nr 408 - uszczegóławia rozmówca.

W zamiarze jest, by w tym roku ruszyły prace kanalizacyjne i ułożenie "deszczówki", a w przyszłym położono asfaltową - najprawdopodobniej - nawierzchnię ścieżki. Zadanie nie obejmuje remontu jezdni.

Jeśli uda się rozpocząć prace w tym roku, finalizacja powinna nastąpić w połowie 2021 r.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe