Etatowy medalista z Kędzierzyna-Koźla

  • 07.09.2020, 12:07
  • Źródło: urząd miasta
Etatowy medalista z Kędzierzyna-Koźla
Jakub Bujak dołożył kolejne cenne krążki do swojej bogatej kolekcji trofeów. Utalentowany sportowiec z Kędzierzyna-Koźla rewelacyjnie zaprezentował się podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski U23. Na zawodach w Białej Podlaskiej dwukrotnie stawał na podium.

Pokonując tyczkę na wysokości 202 centymetrów podopieczny trenera Andrzeja Saczki wywalczył brązowy medal w skoku wzwyż. Poza swoją koronną dyscypliną wystartował również w biegu na 110 metrów przez płotki. W finale z czasem 14.26 sekundy zdobył srebrny medal. Łącznie w przeciągu trzech lat startów Jakub Bujak wywalczył w mistrzostwach Polski aż osiem krążków.

Wysoką formą może się także pochwalić kolejna wychowanka trenera Andrzeja Saczki. Alicja Sielska, reprezentująca od dwóch miesięcy barwy Wisły Puławy, kilka dni temu uzyskała najlepszy wynik w Polsce w biegu na 100 metrów przez płotki w kategorii U18. Jej rezultat, 13.78 sekundy, to również dziewiąty wynik w Europie w tym sezonie. Do Alicji Sielskiej w dalszym ciągu należy rekord Polski na 80 metrów przez płotki młodziczek uzyskany w 2018 roku.

Źródło: urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe