Magistrat odpowiedział w sprawie podtopień stadniny koni

  • 07.09.2020, 14:57
  • Rafał Pulkowski
Magistrat odpowiedział w sprawie podtopień stadniny koni
W sobotę, 5 września chwilę po godzinie 22 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że stadnina koni na kozielskiej wyspie została podtopiono po intensywnej ulewie.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP z JRG 2 oraz zastęp OSP z Kłodnicy. Strażacy przepompowali wodę do studzienek. Zdaniem Pawła Marcinkowskiego, dzierżawca stadniny nowa droga do zabudowań została wybudowana zbyt wysoko względem studzienek i woda nie ma gdzie spływać.

- To już kolejna taka sytuacja. Pisałem do urzędu miasta w tej sprawie, ale nic z tym nie robią - powiedział Paweł Marcinkowski.

Wcześniej, w czerwcu miała miejsce już podobna sytuacja. Wówczas zalane zostało sporo siana i słomy oraz paszy dla zwierząt, a same zwierzęta zostały ewakuowane w bezpieczne miejsca.

- Wody opadowe na terenie kozielskiej stadniny (ul. Wyspa) powinna odprowadzić kanalizacja deszczowa, za której utrzymanie odpowiada właściciel terenu, którym jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Nie można z tym wiązać przeprowadzonego w ubiegłym roku remontu tej ulicy, o który od wielu lat zabiegali mieszkańcy. Inwestycja ta została zrealizowana zgodnie z projektem. Podczas opadów woda z jezdni częściowo trafia do istniejącej kanalizacji deszczowej, a częściowo na pobocza, gdzie wnika w grunt. Gmina regularnie oczyszcza wpusty kanalizacyjne i kosi pobocza - poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miniek
Miniek 08.09.2020, 09:01
Te, Pękala parkowy czlowieku. Byles tam? widziales? NIE!!!! Wiec nie mow bzdetow. Rusz tylek i idz zobacz, zanim znow zaczniesz o czym mowic. Wazne, ze kaska leci, nie ???

Pozostałe