Jest najlepszą higienistką w Polsce. Pracuje w Kędzierzynie-Koźlu

  • 08.09.2020, 16:45
  • ART
Jest najlepszą higienistką w Polsce. Pracuje w Kędzierzynie-Koźlu
Eunika Bębenek, jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną, która na co dzień pracuje w Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Dental Clinic w Kędzierzynie-Koźlu. Pod koniec sierpnia wygrała organizowaną przez Polską Akademię Profilaktyki Stomatologicznej Olimpiadę Higienistek.

Była to już VI edycja tego wydarzenia. Do rywalizacji przystąpiło ponad 800 higienistek pracujących oraz uczących się z całej Polski. Eunika Bębenek startowała w kategorii higienistek uczących się.

Olimpiada składa się z 3 etapów. Dwa pierwsze polegają na rozwiązaniu testu online. Trzeci, to etap finałowy, do którego kwalifikuje się 12 najlepszych higienistek w danej kategorii. Składa się z części teoretycznej, podczas której trzeba rozwiązać test. Po jego zakończeniu do dalszej rywalizacji przystępuje już tylko sześć higienistek przed którymi zostaje część praktyczna. Polega ona na  wykonywaniu zadań na fantomach w specjalnej sali szkoleniowej wyposażonej w unity stomatologiczne. Najlepiej oceniona została Eunika Bębenek.

Zwyciężczyni olimpiady zaczęła swoją pracę w gabinecie stomatologicznym 8 lat temu. Z kliniką Dental Clinic związana jest od 2 lat.

- Interesuję się profilaktyką i higieną jamy ustnej. Wykonuję zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów z kamienia i osadu oraz zabiegi fluoryzacji. Uczę jak dbać o właściwą higienę i prawidłowo szczotkować zęby. Prywatnie jestem posiadaczką 2 kotów i miłośniczką gór – opowiada Eunika Bębenek.
 

 

Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS) to niezależna organizacja zrzeszająca higienistki stomatologiczne, której misją jest edukacja podyplomowa i wspieranie rozwoju zawodowego higienistek w Polsce oraz budowanie świadomości pacjentów nt. roli higienistki w profilaktyce chorób jamy ustnej.

ART

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe