czwartek, 28 marca 2024 12:41

Niespodzianki w piłkarskim Pucharze Polski na Opolszczyźnie

Sporo ciekawych rozstrzygnięć padło w meczach pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Z naszych drużyn awans uzyskała Odrzanka Dziergowice, a odpadły: PoRaWie Większyce, Chemik Kędzierzyn i Victoria Cisek.
Obaj nasi czwartoligowcy - Chemik i PoRaWie - odpadli z rywalizacji pucharowej

Na boiskach Opolszczyzny 9 września nie zabrakło niespodzianek, również z udziałem drużyn z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Swoich kibiców zawiodły dwie czołowe drużyny IV ligi, które odpadły z rywalizacji. PoRaWie podejmowało ligowego rywala - Skalnika Gracze. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej goście objęli prowadzenie w 49. minucie. Później Skalnik zdobył dwie kolejne bramki, a gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Michała Koca dopiero w 84. minucie. Mecz zakończył się porażką zespołu z Większyc 1:3 i odpadnięciem z rywalizacji pucharowej.

Drużyna Chemika, bez kilku podstawowych graczy w składzie, gościła w Jełowej. Kędzierzynianie objęli prowadzenie już w 2. minucie, ale miejscowi po chwili wyrównali. Miejscowy Start walczył ambitnie i przeważał i po pierwszej połowie prowadził 5:2. Mało tego, goście stracili dwóch zawodników, bo czerwonymi kartkami ukarani zostali Cezary Sudoł (38. minuta) i Patryk Paczulla (43. minuta). Ostatecznie drużyna z ligi okręgowej wygrała 7:3 i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Miłą niespodziankę swoim sympatykom sprawiła Odrzanka Dziergowice. Zwycięzca rozgrywek pucharowych na szczeblu terytorialnym (powiaty głubczycki i kędzierzyńsko-kozielski) w 1/32 rywalizacji wojewódzkiej podejmował czwartoligową Fortunę Głogówek. Gospodarze, którzy występują w klasie A, pokonali wyżej notowanego rywala 3:1 i awansowali do drugiej rundy. W niej Odrzanka zmierzy się z Piomarem Tarnów Przywory, który ograł 2:1 Naprzód Ujazd Niezdrowice.

Ostatni przedstawiciel naszego powiatu - Victoria Cisek gościła w Wołczynie, gdzie przegrała aż 0:9 i podobnie jak nasi czwartoligowcy odpadła z rywalizacji pucharowej. Mecze drugiej rundy rozegrane zostaną 11 listopada o godz. 13.