Turystyczno-nawigacyjny rajd samochodowy ulicami Kędzierzyna-Koźla. Można się zapisać

  • 10.09.2020, 13:46 (aktualizacja 11.09.2020, 09:33)
  • Redakcja
Turystyczno-nawigacyjny rajd samochodowy ulicami Kędzierzyna-Koźla. Można się zapisać
Organizowany przez Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski przy współfinansowaniu ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz wsparciu Starostwa Powiatowego w sobotę, 26 września odbędzie się "74. Samochodowy Turystyczno-Nawigacyjny Rajd Energetyków Kędzierzyn-Koźle 2020".

Będzie to 3 runda Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego. Rajd objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle. W rajdzie może wziąć udział każdy, wystarczy spełniać kilka kryteriów: kierowca musi być pełnoletni, mieć prawo jazdy i sprawny samochód z aktualnymi badaniami technicznymi oraz opłaconą polisą OC. Pilot powinien potrafić czytać i w zasadzie to wystarczy. Jednak w wielu przypadkach, to właśnie od pilota zależy, czy kierowca pojedzie dobrą trasą, więc orientacja w terenie, czytanie mapy i znajomość znaków drogowych będzie tu na plus.

- W tym rajdzie może wziąć udział każdy. Zwykłym, prywatnym samochodem bez żadnych modyfikacji. To nie są wyścigi, ani rajdy WRC. A wiele osób na hasło rajd chyba właśnie wyobraża sobie, że auta będą się ścigać - tłumaczy prezes Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Rafał Pulkowski.

Rajd ma na celu podnoszenie kultury motoryzacyjnej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Można się wiele nauczyć i zwiedzić ciekawe zakątki Kędzierzyna-Koźla, o których wciąż wielu mieszkańców nie ma pojęcia.

- W trakcie rajdu oczywiście są próby sprawności, gdzie liczy się zarówno prędkość, jak i precyzja. Oczywiście odbywają się one poza drogami publicznymi w bezpiecznym miejscu - dodaje prezes AKK.

Wpisowe od załogi (kierowca + pilot), to 50zł (+ 10zł od każdej dodatkowej osoby - można zabrać dzieci)

PROGRAM RAJDU:

9.00 - Przyjmowanie zawodników: Rynek w Koźlu

9.30 - Uroczyste otwarcie imprezy i odprawa załóg

10.00 - Start pierwszej załogi na trasę rajdu

13.00 - Planowany przyjazd pierwszej załogi na metę rajdu

13.15 - Posiłek w restauracji NOWY CLUB 2000 Sławięcice

14.00 - Szkolenie z zakresu prawidłowej interpretacji obowiązujących przepisów o ruchu drogowym

14.30 Ogłoszenie wyników oficjalnych, wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych

Dodatkowe informacje pod nr tel. 77 483 26 56 lub 783 163 162 a także mailowo [email protected]

Partnerami rajdu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, Muzeum Ziemi Kozielskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Profesjonalne Studio Nagrań Audio-Wideo STUDIO-2K.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe