Każdemu nie da się dogodzić

  • 11.09.2020, 13:14 (aktualizacja 11.09.2020, 16:59)
  • Rafał Pulkowski
Każdemu nie da się dogodzić
Podczas kompleksowej przebudowy ulic Mościckiego na osiedlu Azoty zgodnie z wolą mieszkańców zadbano o jak największą liczbę miejsc parkingowych. Część mieszkańców tejże ulicy jednak nie jest zadowolona z efektu końcowego.

W 2017 roku w ramach inwestycji na ul. Witosa (równoległa do ul. Mościckiego) naprzeciwko Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 powstał plac z 18 miejscami dla samochodów. Kolejna przebudowa, ul. Mościckiego, była konsultowana z przedstawicielami samorządu osiedla i mieszkańcami. Brano tam pod uwagę cztery warianty przebudowy. Zgodnie z ustaleniami przy ulicy powstały zatoki parkingowe bez wyznaczonych miejsc postojowych, gdzie równolegle do jezdni można zostawić około 20 samochodów.

- Oczywiście parkingi są ładne i cała ulica wygląda bardzo fajnie. Jednak nie są one zbyt praktyczne. Wysokie krawężniku ograniczają manewr większym samochodom, chociażby kombi - opowiada jeden z mieszkańców.

W ramach inwestycji powstał przy garażach parking, który pomieści 18 aut. Znajduje się on niestety na końcu ulicy i nie każdemu chce się parkować tak daleko. Miejsca parkingowe są tylko po lewej stronie przy nieparzystych numerach budynków, co także nie podoba się niektórym mieszkańcom.

- Przy wjeździe na ulicę Mościckiego nie ma ustawionego zakazu zatrzymywania się i postoju, więc kierujący wykorzystają do tego celu prawą stronę jezdni. Na samej ulicy można zaparkować 25 samochodów - powiedział Piotr Pękala, rzecznik prasowy urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypomnijmy, że ulica jest jednokierunkowa, więc w tym przypadku śmiało można korzystać z prawej strony jedni, reguluje to artykuł 49 ust. 1 pkt 7 kodeksu drogowego.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe