Odwołano 21. edycję turnieju piłkarskiego dla dzieci o „Puchar Tymbarku”

  • 11.09.2020, 14:01
  • Źródło: OZPN
Odwołano 21. edycję turnieju piłkarskiego dla dzieci o „Puchar Tymbarku” Foto: OZPN
Opolski Związek Piłki Nożnej informuje, że rozgrywki XXI edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostają odwołane.

Uchwałę w tej sprawie podjął zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzja ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa i troską o bezpieczeństwo młodych uczestników rozgrywek.

 - W czerwcu nie mogliśmy podjąć innej decyzji, niż ta o przedwczesnym zakończeniu XX edycji turnieju. Zdrowie wszystkich uczestników było, jest i będzie dla nas absolutnym priorytetem. W ostatnich tygodniach, wspólnie z gronem ekspertów i w porozumieniu ze sponsorami wydarzenia, analizowaliśmy sytuację pod kątem ewentualnego powrotu do gry jesienią. Jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że rozgrywki w dotychczasowej formule niosłyby za sobą zbyt duże ryzyko, dlatego zdecydowaliśmy o tym, że najbliższa edycja inicjatywy zostanie odwołana, ale przygotujemy dla sympatyków i uczestników turnieju inne aktywności. Wkrótce poinformujemy o szczegółach, ale już teraz mogę zapewnić, że będzie ciekawie, wesoło, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie – mówił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Organizatorzy tego popularnego w całym kraju turnieju pracują obecnie nad dodatkowymi inicjatywami, które pozwolą na aktywizację dzieci w czasie, kiedy nie jest możliwe zorganizowanie tradycyjnej rywalizacji w ramach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Na stronie zpodworkanastadion.pl będą umieszczane konkursy oraz zabawy przeznaczone dla szkół, klubów, trenerów oraz młodych piłkarzy.

 

Źródło: OZPN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe