Wystawa Grażyny Hynek w Galerii Sztuk Wszelakich

  • 12.09.2020, 15:59
  • Rafał Pulkowski
wystawa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pierwszy od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa wernisaż wystawy malarskiej w Galerii Sztuk Wszelakich przy Domu Kultury "Chemik" odbył się w miniony piątek, 11 września.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla stęsknili się chyba za takimi wydarzeniami - świadczyła o tym ilość przybyłych gości. Pani Grażyna Hynek jest studentką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To właśnie tam odkryła swój malarski talent.

- Kiedy zapisałam się na Uniwersytet Trzeciego Wieku i tam powstała sekcja malarska, odkryłam, że potrafię malować. Mój pierwszy obraz, to była martwa natura, choć nie lubię tego określenia - opowiadała Grażyna Hynek.

O oprawę muzyczną zadbała kędzierzyńsko-kozielska Maryla Rodowicz, czyli Anna Jellinek. W śród gości było kilku innych malarzy z Kędzierzyna-Koźla, m.in. Różna Wierzbicka, która swoją wystawę w Galerii Sztuk Wszelakich zaprezentowała pod koniec ubiegłego roku.

Pani Grażyna Hynek maluje wszystko, co jej się w danym momencie spodoba. Mogliśmy podziwiać obrazy przedstawiające naturę - zwierzęta, krajobrazy, morskie fale, ale i architekturę czy ludzi.

- Robię zdjęcia i później na ich podstawie maluję obrazy, które nieco przerabiam - dodała malarka.

Wystawa potrwa do 11 października i można ją podziwiać bezpłatnie.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe