Badanie trwa krótko, a można dzięki niemu uratować zdrowie. Kolejna okazja do bezpłatnej mammografii 9 grudnia

  • 14.09.2020, 10:10
  • Źródło: Urząd miasta
Badanie trwa krótko, a można dzięki niemu uratować zdrowie. Kolejna okazja do bezpłatnej mammografii 9 grudnia Foto: materiały prasowe
Mammografia pozwala na wykrycie raka piersi we wczesnym stadium rozwoju. Trwa ona tylko kilka minut, a można w ten sposób zyskać zdrowie, a nawet życie. 14 września w Kędzierzynie-Koźlu odbywają się bezpłatne badania dla kobiet w wieku 50-69.

W poniedziałek 14 września LUXMED Diagnostyka zaprasza do mammobusu, który ustawi się przy markecie Kaufland w godzinach od 10:00 do 17:00. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie, ale organizator badania prosi jedynie o wcześniejszą rejestrację. Więcej szczegółów można znaleźć w poniższym komunikacie oraz na plakacie:

LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości: Kędzierzyn-Koźle – 14 września 2020 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Kozielska 36.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na https://mammo.pl/formularz/. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe