piątek, 19 kwietnia 2024 04:27

Cenne zwycięstwo PoRaWia. Chemik stracił fotel wicelidera

Piłkarze PoRaWia Większyce znów wygrali, dzięki czemu wciąż są liderem rozgrywek w opolskiej IV lidze. Punkty i drugie miejsce w tabeli stracił Chemik Kędzierzyn, który zremisował swój mecz.
Zespół PoRaWia odniósł cenne zwycięstwo na wyjeździe

Mecze 10. kolejki nie były łatwe dla zespołów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. PoRaWie gościło w Starowicach Dolnych i zwyciężyło 4:2. Miejscowi, którzy przed tym spotkaniem zajmowali trzecią lokatę w tabeli, postawili rywalom trudne warunki. LZS w pierwszej połowie miał przewagę, ale nie potrafił tego udokumentować trafieniem. Za to goście odpowiedzieli golem niezawodnego Michała Koca.

Po zmianie stron gospodarze wzięli się do roboty i w ciągu pięciu minut strzelili dwie bramki. Jednak zespół prowadzony przez Tomasza Hejduka nie po raz pierwszy w tym sezonie pokazał serce do walki. Na dodatek ma w swoich szeregach supersnajpera. Michał Koc wyrównał w 61. minucie, a już w doliczonym czasie gry zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu. Wcześniej, w 80. minucie, prowadzenie ekipie PoRaWia zapewnił Andrzej Wąsik.

Drużyna z naszego powiatu, od pierwszej kolejki, cały czas przewodzi w tabeli, a Michał Koc z 13 bramkami na koncie jest najskuteczniejszym strzelcem w IV lidze.

Piłkarze z Kędzierzyna-Koźla gościli w Strzelcach Opolskich, gdzie zremisowali 1:1. Choć w pierwszej połowie miejscowi przeważali, to Chemik objął prowadzenie, gdy w 43. minucie rzut karny wykorzystał Patryk Paczulla. W drugiej połowie Piast dążył do wyrównania i ta sztuka udała się gospodarzom w 57. minucie. Później oba zespoły miały swoje okazje strzeleckie, ale też czujnie grały w obronie, by nie stracić kolejnej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów. Podopieczni Roberta Latosika spadli na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Mecze 11. kolejki zaplanowano na 19 września. Ciekawie zapowiada się pojedynek na stadionie „Kuźniczka” o godz. 16, w którym Chemik podejmie aktualnego wicelidera z Głuszyny. Z kolei PoRaWie o godz. 14 podejmie LZS Walce; komplet punktów powinien być formalnością dla zespołu z Większyc.

Wyniki 10. kolejki: LZS Starowice Dolne – PoRaWie Większyce 2:4, Piast Strzelce Opolskie – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:1, OKS Olesno – Polonia Głubczyce 2:1, Ruch Zdzieszowice – Skalnik Gracze 2:0, GKS Głuchołazy – Start Namysłów 0:4, Unia Krapkowice – LZS Skorogoszcz 1:2, MKS Gogolin – Pogoń Prudnik 6:1, Agroplon Głuszyna – Odra II Opole 3:1, Małapanew Ozimek – Olimpia Lewin Brzeski 3:0, Victoria Chróścice – Swornica Czarnowąsy 8:0, LZS Walce – Fortuna Głogówek 2:2, zaległy: Start Namysłów - Agroplon Głuszyna 0:3.