Koronawirus u jednej z uczennic II LO. Klasa II pouczy się zdalnie

  • 15.09.2020, 12:15
  • W
Koronawirus u jednej z uczennic II LO. Klasa II pouczy się zdalnie Foto: Grzegorz Klimek
Nie pierwszy to przypadek szkoły w naszym województwie, kiedy na obowiązkową kwarantannę musi przejść cała klasa. Za to pierwszy w naszym powiecie.

- Organ prowadzący na podstawie wniosku dyrektora szkoły i opinii sanepidu wydał zgodę na zawieszenie zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu w klasie II w dniach 15-18 września - informuje Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Dodaje, że do 18 września rekomendowano wdrożenie nauczania zdalnego.

Dyrekcję szkoły o zakażeniu u uczennicy klasy II powiadomił sanepid. Dziewczyna nie uczęszczała do szkoły już od ubiegłej środy. Zaleceniem sanepidu 32 uczniów klasy II h, w tym zakażona uczennica wraz z rodzicami i rodzeństwem, będą przebywać na kwarantannie do końca tego tygodnia.

- We wszystkich pozostałych klasach lekcje odbywają się normalnie. Uczennicy nie było w szkole od ubiegłego tygodnia, nie miała kontaktu z uczniami, więc nie widzimy powodu, by wysyłać na kwarantannę inne klasy - mówi dyrektor II LO Katarzyna Arciszewska-Stępień.

W

Czy odczuwasz skutki kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe