Ekopiknik z Czystym Regionem i finał 7. edycji konkursu Segreguj.pl

  • 15.09.2020, 14:12
  • A
Ekopiknik z Czystym Regionem i finał 7. edycji konkursu Segreguj.pl Wręczenie nagród podczas ubiegłorocznego finału akcji Segreguj.pl
Czas na doroczny ekopiknik Związku Międzygminnego „Czysty Region”, który odbędzie się obok hali „Śródmieście” w Kędzierzynie, w środę 16 września w godz. 9.00-18.00.

Ekopiknik, organizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej, realizowanej przez ;czysty region”, która ma uczulić mieszkańców na prawidłowe postępowanie z odpadami.

Najważniejszym punktem programu będzie rozdanie nagród w konkursie Segreguj.pl, który skupia się nie tylko na przekazywaniu dzieciom i młodzieży wiedzy na temat selektywnego zbierania odpadów, ale również na praktyce – zbiórce surowców w placówkach oświatowych. Nagrody otrzymują najaktywniejsze placówki oraz najbardziej zaangażowane przedszkolaki i uczniowie.

Pomimo pandemii w minionym roku szkolnym w ramach konkursu zebrano niemal 111 ton odpadów - to tylko 30 ton mniej niż w poprzedniej edycji. A było to: 77,7 tony makulatury, 1 tonę puszek aluminiowych, 4,6 tony baterii, 4 tony tworzyw sztucznych oraz blisko 23,5 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Ponadto na miejscu odbędą się spotkania ze znanymi osobami, ambasadorami proekologicznego stylu życia – Julią Wizowską oraz Dominikiem Dobrowolskim. Pierwsza (autorka książki „Nie śmieci”, edukatorka ekologiczna i blogerka) podpowie, jak postępować, by powstawało możliwie mało odpadów, druga zaś (zapalony ekolog i podróżnik) zdradzi, dlaczego przemierza Polskę wzdłuż i wszerz kajakiem lub rowerem. Będą też warsztaty ekologiczne, quizy i zabawy o tematyce prośrodowiskowej.

Na chętnych czekają sadzonki roślin. Wystarczy dostarczyć na miejsce, np. 5 kg makulatury (bez kartonów) lub 20 butelek PET albo 10 aluminiowych puszek lub 5 kg elektrośmieci.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Kompleksowa kampania edukacyjna i informacyjna Związku Międzygminnego „Czysty Region” w zakresie gospodarowania odpadami, pod nazwą: „Odpady jako cenny surowiec”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

A

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 24.10.2020, 18:54
Podzielam uwagi mojej poprzedniczki. Przekomiczne bardzo, są uwagi pani sekretarki/kancelistki, która ciągle się tłumaczy: ona nie wie, może przyjadą, albo w ogóle ma problem z odebraniem telefonu.
Higiena Helena
Higiena Helena 15.09.2020, 22:08
Najpierw to proponuję pracownikom tej śmiesznej firmy (czysty region chyba tylko znazwy) wpoić kilka podstawowych zasad, bo to co czasami wyprawiają jak przyjadą po śmieci to woła o pomstę. Zasada nr 1 - śmietnik to nie toaleta, żeby tam cedzić. Zasada nr 2 - pojemniki odstawiamy na miejsce, bo lokatorzy nie będą ich przestawiać za każdym razem. Zasada nr 3 - sprzątamy po sobie jak resztki śmieci się wysypują podczas opróżniania pojemników a nie zostawiamy resztek przed śmietnikiem. Zasada nr 4 - przyjeżdżamy w terminie po gabaryty, bo często zalegają dłużej niż powinny. To tak z grubsza o tych podstawach, bo można o tym wszystkim sprawozdanie napisać. Kilka lat temu jak inna firma zajmowała się wywozem śmieci nie było takich cyrków. Nie wiem po co było zmieniać coś co funkcjonowało dobrze.

Pozostałe