Policjanci odwiedzili uczniów podstawówki w Dziergowicach

  • 17.09.2020, 10:39
  • Źródło: Policja
Policjanci odwiedzili uczniów podstawówki w Dziergowicach
Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań kędzierzyńsko-kozielscy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Aby pierwsza droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna prowadzone są wzmożone działania edukacyjne. Funkcjonariusze podczas spotkań uświadamiają najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odwiedzają uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z naszego powiatu by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze.

We wtorek funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich oraz Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziergowicach.

W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym jak należy się zachowywać i o czym trzeba pamiętać, by droga do szkoły była bezpieczna.

Policjanci wyjaśnili także dlaczego warto nosić odblaski, zachęcając jednocześnie do noszenia ich także w obszarze zabudowanym.

Zdobytą wiedzę dzieci mogły zastosować podczas zajęć na świeżym powietrzu. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski oraz książeczkę „Pierwszaki”. Dzięki temu poradnikowi poprzez zabawę będą mogli utrwalać prawidłowe zachowania na drodze.

Źródło: Policja

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe