Najładniejsza w województwie. Praca plastyczna uczennicy z Łan zrobiła na jury wrażenie

  • 17.09.2020, 11:51
  • W
Najładniejsza w województwie. Praca plastyczna uczennicy z Łan zrobiła… Foto: PSP w Łanach
Promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Taki cel przyświeca konkursowi plastycznemu dla dzieci "Bezpiecznie na wsi", którego 10. edycja za nami. Tradycyjnie z tarczą wrócili z ogłoszenia jego wyników uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach w gm. Cisek.

Podsumowanie i wręczenie nagród laureatom jubileuszowej edycji konkursu odbyło się 7 września w Wawelnie (gm. Komprachcice). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Współorganizatorami konkursu byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Poprzez tegoroczne hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” organizatorzy starali się zwrócić szczególną uwagę najmłodszych mieszkańców obszarów wiejskich na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, a także zachęcić dzieci do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania w jego obrębie.

Gości przywitał Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego Oddziału Regionalnego KRUS. Podkreślił, że z każdą odsłoną konkurs jest coraz bardziej popularny wśród dzieci. To przekłada się na rosnącą liczbę jego uczestników. Nie sposób się z tym nie zgodzić, przypatrując się danym. Aż 1900 uczestników ze 172 szkół wiejskich na Opolszczyźnie (w skali kraju 57 569 uczniów z 4 118 szkół podstawowych z terenów wiejskich) wzięło udział w konkursie. Powstało niemal 8000 prac więcej niż w ubiegłym roku.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VIII na trzech etapach: rejonowym, wojewódzkim i centralnym. Tym, co nas może cieszy, jest zdobycie I miejsca w województwie przez Karolinę Neuwald z PSP w Łanach (w II grupie wiekowej). Nastolatka znalazła się w gronie 96 autorów, których prace przekazano do etapu centralnego. W ścisłym finale pracę Karoliny uhonorowano wyróżnieniem.

W

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe