Srebrny medal Jakuba Bujaka na akademickich mistrzostwach Polski

  • 18.09.2020, 08:16
  • Ł
Srebrny medal Jakuba Bujaka na akademickich mistrzostwach Polski Jakub Bujak zajął drugie miejsce w finale biegu na 110 m ppł
Jakub Bujak z Kędzierzyna-Koźla z powodzeniem wystartował w akademickich mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Łodzi w dniach 14-16 września.

Utalentowanego lekkoatletę z naszego miasta, znaliśmy dotąd jako świetnego skoczka wzwyż. Po zdobyciu srebrnego medalu w biegu na 110 metrów przez płotki podczas mistrzostw Polski młodzieżowców, podopieczny trenera Andrzeja Saczko, poszedł za ciosem i podczas rywalizacji sportowców-studentów znów był drugi.

W finale Jakub Bujak, reprezentujący klub AZS KU Politechniki Opolskiej, uzyskał wynik 14,29 sekund, czym potwierdził swoją przynależność do najlepszych płotkarzy w kraju. Zwyciężył Dominik Staśkiewicz (AZS AWF Warszawa) z czasem 14,25 s.

Nasz zawodnik wyznaczył sobie nowy cel, czyli uzyskanie minimum (14 sekund), kwalifikującego na młodzieżowe mistrzostwa Europy w przyszłym roku.

W Łodzi Jakub Bujak wystąpił też w konkursie skoku wzwyż, gdzie zajął czwarte miejsce z wynikiem 192 cm. Zwycięzcą został Bartłomiej Bedeniczuk (AWF Biała Podlaska), który pokonał poprzeczkę na wysokości 210 cm.

Przed reprezentantem Politechniki Opolskiej w tym sezonie jeszcze start w drużynowych mistrzostwach Polski Ekstraligi w Lublinie.

Ł

Jak wypadnie Grupa Azoty ZAKSA w sezonie 2020/2021 PlusLigi?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe