Kredyt na miarę potrzeb

  • 18.09.2020, 11:11
  • Materiał partnera
Kredyt na miarę potrzeb
Nie ulega wątpliwości, że zadłużamy się coraz bardziej. Kredyty są coraz bardziej dostępne, a konsumenci chcę mieć coraz więcej. Więc poza standardowymi obciążeniami takimi jak pożyczki hipoteczne chętnie sięgamy po te gotówkowe, obciążenia kart kredytowych czy też zakupy na raty. Czasem może się jednak zdarzyć, że ilość obciążeń zaczyna nas przytłaczać i nie radzimy sobie ze spłatą kolejnych zobowiązań. Warto wówczas sięgnąć po coraz popularniejsze rozwiązanie.

 

  1. Kredyt dla każdego
  2. Kredyt korzystny dla konsumenta
  3. Kredyt dla wygodnych

Kredyt dla każdego

Sam kredyt konsolidacyjny staje się coraz modniejszą i wygodniejszą formą restrukturyzacji zadłużenia. Najczęściej stosuje się go w ramach udzielanych kredytów konsumenckich. Ideą tej oferty jest połączenie kilku zobowiązań w jeden kredyt, który po prostu łatwiej spłacać. Przy konsolidacji bowiem otrzymuje się inne warunki, jednolite oprocentowanie, a najczęściej również wydłuża się także okres kredytowania. W głównej mierze chodzi o to, by comiesięczne raty były po prostu mniejsze. Tym samym łatwiej je spłacać. Banki i różnego rodzaju instytucje finansowe łączą różnego rodzaju zobowiązania kredytowe. Najczęściej są to te hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, raty, a także debet na rachunku osobistym czy też zadłużenie na karcie kredytowej. Jak widać, to bardzo różnorodne produkty bankowe i pozabankowe i dlatego konsolidacja jest zawsze szyta na miarę i odpowiada na konkretne potrzeby związane oczywiście z aktualną sytuacją konsumenta lub firmy. Trzeba wziąć przecież pod uwagę oprocentowanie, prowizję, okres spłaty oraz różnego rodzaju zabezpieczenia. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście hipoteka.

Kredyt korzystny dla konsumenta

Klienci decydują się na kredyt konsolidacyjny, ponieważ zmienia on kilka różnorodnych rat – często trudnych do spłaty, w jedną, która jest zdecydowanie niższa. Tym samym zmniejsza się wysokość comiesięcznych kosztów zadłużenia. Poza ujednoliceniem rat wydłuża się także okres spłaty kredytu i dzięki temu staje się on łatwiejszy do udźwignięcia. Pojedyncza rata staje się wówczas mniejsza niż suma wszystkich innych dotychczas spłacanych. Poza tym w ten sposób można również poprawić swoją zdolność kredytową, co paradoksalnie daje okazję do tego, by sięgnąć po kolejny kredyt.

Kredyt dla wygodnych

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet. Pozwala zaoszczędzić pieniądze dotychczas wpłacane do banków lub parabanków i na przykład zainwestować. Ujednolicone wydatki dają również poczucie kontroli nad wydatkami, szczególnie wtedy gdy dopasuje się termin spłaty raty do swoich preferencji. Wówczas domowy budżet staje się łatwiejszy do zaplanowanie. W niektórych bankach kredytobiorcy mają również możliwość uzgodnienia okresu karencji w spłacie, ale jest to zależne od konkretnej oferty oraz oczywiście zabezpieczeń czy sytuacji kredytobiorcy.

Kredyty konsolidacyjny jest również atrakcyjny dla samego banku, ponieważ uzyskuje on nowego klienta na dłuższy czas. Sama procedura jest po prostu ubieganiem się o kredyt w jednym banku, dzięki temu ma on kontrolę nad splatą jednego większego zobowiązania, które wcześniej było rozbite na kilka mniejszych zazwyczaj zaciąganych w różnych instytucjach. Konsolidacja daje w związku z tym możliwości negocjacji, wydłużenia terminów, ujednolicenia oprocentowana czy też zwiększenia zabezpieczenia. Bank takiemu klientowi bardzo często do kredytu oferuje także inne swoje usługi takie jak rachunek osobisty, lokaty czy też karty kredytowe czy łatwiejsze. To opcja, która świetnie wpisuje się w różne potrzeby.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe