VI Gaz System na piątkę! Biegi dzieci i młodzieży oraz "Bieg z pochodnią". Fotoreportaż

  • 20.09.2020, 13:19
  • Ł
VI Gaz System na piątkę! Biegi dzieci i młodzieży oraz "Bieg z pochodnią". Fotoreportaż
Szóstą edycja imprezy „GAZ-SYSTEM na piątkę!”, która odbyła się przed halą „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu w niedzielę 20 września, rozpoczęły bieg dla dzieci i młodzieży.

Tradycją imprezy, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., jest rywalizacja młodych zawodników w kilku kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Najmłodsze kilkulatki miały do pokonania dystans 80 metrów, a nastolatki z najstarszej grupy wiekowej rywalizowały na 800 metrów. Były wielkie emocje na trasie, a na mecie radość zwycięzców, a czasem i łzy przegranych.

Dodatkowo zorganizowano „Bieg z pochodnią strzegących prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”. To ogólnoświatowa akcja, której celem jest działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Inicjatywa wyszła od amerykańskich służb mundurowych, a zaangażowani są w nią ludzie na co dzień zajmujący się wdrażaniem i egzekwowaniem prawa, a więc m.in.: policjanci, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci czy strażnicy graniczni i więzienni.

W biegu między kryta pływalną, a halą „Śródmieście” uczestniczyli członkowie Olimpiad Specjalnych i zaproszeni goście, m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska, komendant powiatowy policji Hubert Adamek i prezes klubu ZAKSA S.A. Sebastian Świderski. Akcja miała na celu zwrócić uwagę na aktywność i wsparcie osób niepełnosprawnych.

Wyniki biegów dla dzieci i młodzieży: TUTAJ.

Ł

Zdjęcia (94)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe